Wpis z mikrobloga

2 382 - 1 = 2 381

Tytuł: Adept
Autor: Adam Przechrzta
Gatunek: fantastyka/historyczna
★★★★★★★★

Warszawa początek dwudziestego wieku.

W środku miasta pojawia się enklawa, jej rozrost może powstrzymać jedynie mur nabity srebrnymi >prętami. Nikt nie wie, skąd się wzięła, dlaczego zmienia się tam układ ulic i wygląd kamienic. >Identyczne strefy znajdują się w Moskwie i Petersburgu. Pozornie normalne życie tuż obok >emanacji wynaturzonego świata pełnego stworzeń rodem z mrocznych legend. Do strefy >zapuszczają się jedynie carskie patrole i alchemicy w poszukiwaniu składników do swoich >eksperymentalnych leków. Polski alchemik Olaf Rudnicki oraz oficer elitarnej carskiej gwardii, >muszą zmierzyć się z zagrożeniem, stawiając na szali nie tylko życie. Na domiar złego narasta >konflikt miedzy mocarstwami, nieubłaganie zbliża się wojna. Pojedynki, zakazane eksperymenty i >narastające wrzenie w mieście, prowadzą do finału, którego nikt się nie spodziewa.


To nie jest pierwsza książka tego autora jaka wpadła mi w ręce. Facet jest mistrzem łączenia fantastyki z powieścią historyczną. Ma olbrzymia wiedzę, nie sprawdzałem ale nie zdziwiłbym się gdyby okazał sie w wykształcenia historykiem ;) Dziwne połączenie, ale jak pokazują jego książki bardzo ciekawe. Wcześniej czytałem jego cykl o Razumowskim, podobny mechanizm (także polecam).

Kawał solidnej Polskiej fantastyki. Naprawdę polecam i biorę się za drugi tom.

#bookmeter #fantastyka #ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz L.....e - 2 382 - 1 = 2 381

Tytuł: Adept
Autor: Adam Przechrzta
Gatunek: fantast...
źródło: comment_J2qHj7e76bpq2qBoeA5Xs3LCZWzhz02a.jpg
  • 2