Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma ochotę na luźną komedię, polecam "the young offenders" (są wersje z napisami PL - dla kogoś znającego nawet dobrze angielski akcent może być wyjątkowo ciężki, dodatkowo sporo slangu). Film bazuje na prawdziwych wydarzeniach, gdy ocean wyrzucił w 2007 na brzeg kilkadziesiąt worków z kokainą wartych miliony euro ("miliony euro z setkami zer"). Dla osób mieszkających w Irlandii genialnie przedstawiony problem scumbagów, braku szacunku dla Gardy, mentalości. Film oglądałem pierwszy raz. W Irlandii nie mieszkam już od roku - mega sentyment do niektórych miejsc, widoków. POLECAM!

#film #komedia #irlandia #cork
  • 7
@bachus: Dezerter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogladalem pierwszy odcinek ostatnio na rte2 chyba. Jak nie lubie irlandzkich produkcji (oczywiscie nie wliczajac Father Ted z BBC) tak ten rzeczywiscie jest godny polecenia.
@not2invlolved: ta... jak to powiedział ojciec kolegi Irlandczyka (po kilku głębszych, jak się żegnaliśmy w pubie), że Polacy "like rats deserting the sinking ship" i było to w dobrej wierze ;-) Jak mówię, że "ehem, ja też Polak": jaki ty Polak, ty już Irlandczyk ;-) Wczoraj rozmawiałem z tym kolegą, też mi mówił, że serial też bardzo dobry. Musi być całkiem niezły. Tak, jak Irlandczycy nie lubią np. Mrs. Brown's
@bachus: Mi się podobał bardzo, lubię oglądać Irlandię na ekranie. Polecam tez "A Date for Mad Mary" mniej smieszny ale tez dobry irlandzki film.
Polecam tez: "between canals" oraz "cardboard gangsters" plus oczywiście serial "Love/Hate" jeśli ktoś nie widział a lubi Irlandzkie kino