Wpis z mikrobloga

Próbuję podłączyć stary zasilacz do komputera i mam problem. Właściwie mam wątpliwości, czy jest to możliwe.

Zasilacz: Enlight gps 350cb 102a
Płyta główna: ASRock H77 Pro4/MVP

Z zasilacza wychodzi w sumie 5 wiązek kabli. Zasilanie już podpiąłem do płyty głównej, jeden kabel podpiąłem do jednego z dysków, jednak zostały mi 3 wiązki widoczne na zdjęciu. W tym ta 4-pinowaw wtyczka, dla której nie widzę miejsca na tej płycie głównej (jest podobne gniazdko, ale na wtyczkę 8 pinów). Nie mam pojęcia też gdzie podłączyć te pozostałe dwie wiązki widoczne w tle. Co robić, jak żyć?

#komputery #informatyka #pytanie #it #pcmasterrace
Gumaa - Próbuję podłączyć stary zasilacz do komputera i mam problem. Właściwie mam wą...

źródło: comment_0REWd29pfJmKiRTmReTsSwkwqC5jawHA.jpg

Pobierz
  • 24
@Norskee: Ten mniejszy (góra prawo) to może być stacja dyskietek, albo przedłużka do któregoś wentylatora. 4 pin może być zasilaniem procesora. Jeśli Twój procesor wymaga 8 pin, to nie odpalisz (wtedy masz 2x4). Reszta to chyba zasilanie dysków i napędów optycznych z PATA.
@Gumaa: ta czteropinowa mogła być wykorzystywana do niektórych plyt głównych (gniazdo zasilania płyty miało dodatkowe 4 piny i wsadzało się 2 wtyczki obok siebie); oraz czasem - niektóre karty graficzne były dodatkowo zasilane - wtedy takie gniazdo było obok szyny PCIE. Tak jak napisał @Norskee - nie musisz mieć wszystkiego wykorzystanego.
@Gumaa: skoro nie masz czym podłączyć dodatkowe dyski (sata), tzn, że potrzebujesz adapter. Te kostki p4 służą też do zasilania gpu(zwykle też wtedy potrzebny adapter z 4 pin na X pin, ale to już zależy od gpu, u mnie na przyklad do gpu ida 2x 4 pin takie ktore ty masz), więc ich zawsze jest więcej. Ja też nie mam modularnego zasilacza, więc zbędne kable są spięte na dole obudowy
Proponuję
Norskee - @Gumaa: skoro nie masz czym podłączyć dodatkowe dyski (sata), tzn, że potrz...

źródło: comment_MLZBsJnY55LUBp87FbrQoxZ7HVag96s8.jpg

Pobierz
@Norskee: @uhu8: @chwed: @nowywinternetach:
Schemat płyty głównej w załączniku oraz w tym pdfie. Ja tam widzę tylko 8 pinów u góry (to do procka?).

Wtyczkę (wtyczki) 20+4 (podesłaną przez @Norskee) już podłączyłem i zostało jeszcze to jedno 4. W sumie jeden dysk mogę sobie odpuścić, ale nadal kwestia co z prockiem? To jest i5-2500k.

@Shqip: no raczej się nie opłaca ( ͡° ʖ̯
Gumaa - @Norskee: @uhu8: @chwed: @nowywinternetach: 
Schemat płyty głównej w załączn...

źródło: comment_ivu8UeVSThXlHNW3GszydzkzDgDSe2zg.jpg

Pobierz
@Gumaa: masz w instrukcji, łącze nr 3
"Though this motherboard provides 8-pin ATX 12V power connector, it can still work
if you adopt a traditional 4-pin ATX 12V power supply. To use the 4-pin ATX power
supply, please plug your power supply along with Pin 1 and Pin 5"