Wpis z mikrobloga

#jprdl #jade sobie dziś na spokojnie przez centrum #warszawa ulica emili plater w stronę świętokrzyskiej. Legitne 30 km na godzine srodkowym pasem. Wolno bo dopiero co ze świateł ruszyłem a i przed sobą miałem dwa przejścia. I tak jadę i po lewej mija mnie #policja jadą może ze 35. Zerkam sobie na nich czy przypadkiem lizaka nie wyciągają ale nic wszystko spoko. Jedziemy prawie równo. Zbliżamy sie do pasów przy inter conti ja sie rozglądam i po prawej pusto a z lewej na środku wysepki idzie sobie spokojnym krokiem babeczka. Miała jeszcze ze 3m do pasów tyle co ja. Z tym ze ja jadę 35 na godzine a ona idzie 3 na godzine. I w tym momencie radiowóz policyjny po hamulcach i przepuszcza babkę. A ja jak głupi nawet nie zdążyłem zareagować. Zobaczyłem tylko w lusterku ze oni stoją i przepuszczają babkę. Juz za pasami jechałem na luzie i zjeżdżałem na pobocze. Babka zeszła z pasów oni kogut sygnał i za mną. Juz stałem i czekałem na nich zanim dojechali. Gość standardowa gadania. Dokumenty itp. Oraz panie kierowco. Wjechał pan na pasy jak pieszy chciał wejść na drogę. Grozi za to utrata prawa jazdy.
Zbladłem..... ja do niego ze o czym on mówi. Dał po hamulcach babka miała jeszcze z 3 M do przejścia ze oni mi janzaslaniali. Jechaliśmy równo itp. A on swoje. Takie przepisy itp. Patrzę blady na niego. Pytam jeszcze raz o czym on do mnie mówi. A on ze jedyne co może zrobic to10pkt i 500 zł....
#!$%@? prawka nie straciłem za głupotę. Bo teoretycznie moja wina. Ale jak to wspominam i gadałem z ziomkiem to podobno nowa metoda policji na łapanie statystyk. Uważajcie mirki. Pasy i policja to lepiej jechać za nimi.
  • 14
@robertx: Zawsze mogą zabrać prawko jak mają uzasadnione podejrzenie że może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. A skąd to uzasadnione podejrzenie mają mieć? Kto wie... ¯\_(ツ)_/¯
@Badyl69: Mój pierwszy mandat tak dostałem, tyle że na Alejach Ujazdowskich - lodówa na lewym, przede mną autobus, korek. Autobus ruszył, ja za nim zacząłem ruszać, a lodówa po heblach. No ale to jeszcze było przed zaostrzeniem, dodatkowo pies zażyczył sobie pokazania gaśnicy i trójkąta.
Niech mi ktoś powie, że mentalność kundli się zmieniła po '89, to go wyśmieję - u nas nadal jest "Doić i łoić" zamiast "Chronić i służyć",