Wpis z mikrobloga

Mirki z #citibank #banki
Mam pytanie zapisałem się do akcji promocyjnej CitiBank Allegro voucher na 400 zl - warunek zapłacić 1000 zł w określonym czasie kartą, mam pytanie jest jakiś inny sposób pewniejszy niż ten SprytnyBill (polecany na tych forach z takimi akcjami), widzę, że ma średnie opinie. Czy po prostu wystawić coś kombinować innego ?
  • 19
@marianteam: Opcji jest wiele. Możesz szukać sklepów, które pozwalają na zwrot towaru (i oddają pieniądze w gotówce albo na inną kartę). Możesz opłacić rachunki na poczcie za drobną prowizją. Możesz doładować jakąś wirtualną portmonetkę. A możesz po prostu pogadać ze znajomymi i np. zatankować im auto raz czy dwa - tysiąc złotych musisz wydać w ciągu 2-3 miesięcy (pierwszy niepełny + dwa pełne), więc czasu sporo :)
@marianteam: Ludzie, come on, 1000 zł to każda osoba żyjąca w tym kraju wydaje w dwa miesiące na jedzienie + coś ekstra. Jeżeli musisz zrobić limity na innych kartach, to tak jak przedmówca mówił - płać za wszystko inne kartą Citi, np. za rachunki, doładowanie telefonu, PALIWO itd. Jak ci nie starcza wydatków, to masz znajomych/rodzinę. Opłać im np. z raz abonament za powiedzmy kablówkę/internet i już masz ze 100 zł
@eshabe 400 zł też można zmienić na kasę odejmując prowizje 15 zł, a jeśli są darmowe wystawienia bez prowizji to za calkowitą darmochę. Tak więc ta promocja jest korzystniejsza
@marianteam: Można też kupić coś na Allegro za te 400 zł, a sprzedać za 500 zł i wyjdzie jeszcze korzystniej. Problem w tym, że tej promocji z Allegro i bonem 400 zł już nie ma, a ta podana przeze mnie jest teraz dostępna.
@eshabe To prawda :) Masz rację, ale opisuje swoją sytuację, ja złożyłem wniosek na końcu stycznia i teraz dostałem kartę dopiero, bowiem takie zainteresowanie ofertą było, że nie wyrabiali :)
@FrasierCrane: niedługo będzie nowa edycja, ale już z bonem o wartości 300 zł, a nie 400 zł. Dlatego oferta z 300 zł w gotówce faktycznie może być w tej chwili korzystniejsza.

@marianteam: powinno zadziałać, Citi nie wyklucza MCC (ale lepiej nie mówić o tym głośno, bo znane są już historie banków, które kiedyś też nie miały wykluczeń MCC). Ogólnie polecam prosty research: znaleźć promocje z wykluczonymi kodami MCC, a następnie
@eshabe: Dobrze wiedzieć, choć przyznam, że wolałbym 400 na Allegro/Morele czy jakieś X-Komy, bo i tak muszę coś tam kupić droższego ;-)
Swoją drogą zniechęca mnie punkt:
Poczekaj na telefon od konsultanta banku i złóż wniosek o wydanie karty, wyrażając przy tym zgody na przetwarzanie danych w celach informowania o produktach i usługach podmiotów współpracujących z bankiem oraz na otrzymywanie informacji handlowych.

Da się tę zgodę wycofać nie rezygnując z karty?