Wpis z mikrobloga

Już nie mogę się doczekać aż poczytam wspaniałe komentarze, że gdyby nauczyciele albo uczniowie mieli broń to taka tragedia by się nie stała, bo przecież danie broni dzieciakom w wieku 14-17 lat jest naprawdę dobrym pomysłem.

Tragedia, a uczucie że w spokojnej mieścinie coś takiego się zdarzyło musi być dla mieszkańców druzgoczące

#neuropa #4konserwy #bron
  • 22
  • Odpowiedz
@plackojad: Ale skoro są komentarze, że gdyby ktoś posiadał broń to by do tego nie doszło, to kto inny jak nie dzieciaki mieliby ją mieć? Bo ja też bym nie chciał, żeby lekcję, sprawdzian czy odpytkę prowadził mi nauczyciel z pistoletem przy pasie, więc kadra nauczycielska tez odpada.
  • Odpowiedz
@plackojad: A co za problem dla napastnika zabić takiego portiera? W tym momencie chcemy popadać w paranoję, gdzie szkoła musiałaby być obstawiona przez gruntów z bronią, a to też nie jest dobre środowiska do nauki - zwłaszcza w spokojnej mieścinie/dzielnicy. Tak samo jak z każdym innym aktem terroru - ciężko zapobiec jak już zaczyna się dziać i tylko prewencja może przed tym obronić
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Zawsze może. W Europie gdzie w większości krajów nie można nosić broni, też wariat może Cię odstrzelić. Chodzi o zniesienie zakazów noszenia broni i pozwolenie rodzicom zdecydować do jakiej szkoły chcą wysłać dzieci. Ja bym wolał do takiej gdzie są uzbrojeni dorośli.
  • Odpowiedz
@Loleczek19: A jak chcesz tej prewencji dokonać, gdy przestępca ma swobodny dostęp do broni na czarnym rynku, a praworządnemu obywatelowi państwo kładzie kłody pod nogi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plackojad: A co za problem dla napastnika zabić takiego portiera? W tym momencie chcemy popadać w paranoję, gdzie szkoła musiałaby być obstawiona przez gruntów z bronią, a to też nie jest dobre środowiska do nauki

A co za problem dla portiera zabić takiego napastnika? Kiedy w końcu ogarniecie że ci napastnicy raczej nie weszli sobie do rusznikarza i powiedzieli że chcą broń?
  • Odpowiedz
@spac234: Najważniejszy faktor - element zaskoczenia. Napastnik raczej już podjął decyzję że idzie pozabijać ludzi, portier raczej nie spodziewa sie, że w spokojny, środowy poranek jakiś kretyn z bronią przyjdzie wyrżnąć kilkanaście dzieciaków
  • Odpowiedz
bo przecież danie broni dzieciakom w wieku 14-17 lat jest naprawdę dobrym pomysłem.

@Loleczek19: Na pewno lepszym, niż bycie bezbronnym.

Swoją drogą, 14-latek to nie żadne dziecko, które bez opieki państwa udławiłoby się długopisem, ani żaden morderca, który kiedy dostałby w ręce broń, zacząłby zabijać wszystkich dookoła. Nie mierzy innych swoją miarą.
  • Odpowiedz
@ibilon: Boże, jaka paranoja, ty jesteś chyba z tych, którzy nie zdejmują tinfoila nawet do snu,a do kibla idą z 2 maczetami, zamykając drzwi na 14 zamków.

@plackojad: Ktoś właśnie chce dawać niestabilnym emocjonalnie nastolotakom broń, tak btw xD
  • Odpowiedz