Wpis z mikrobloga

W firmie nas przenieśli do #mytaxi, więc zacząłem korzystać. Czytałem wiele pozytywnych opinii. Ale w sumie nie wiem dlaczego. Aplikacja bowiem oblicza przy zamówieniu taksówki orientacyjny koszt przejazdu. Jest niby zaznaczone, że kwota może ulec zmianie, ale...
a) 27-32 zł; wyszło 61 zł
b) 20-23 zł; wyszło 48 zł
c) 21-24 zł; wyszło 37 zł.

Przecież to jest forma przekrętu.
#taxi
  • 47
@aswalt cena wyliczania jest tylko na podstawie pierwszej taryfy bez uwzględnienia czasu, czasu w taxi nie da się policzyć. Czasem jedziesz non stop a czasem stoisz na każdych światłach. Ważne też kiedy były kursy, niedziela to druga taryfa, każdy dzień po 22 też druga.
@gali20: sugerowana cena w aplikacji powinna być ceną zbliżoną do tej, którą będzie należało zapłacić. Zakładam, że temu ma służyć szacowanie ceny.
Jeśli system działa tak, że zamawiam taxi w nocy, a on mi oblicza cenę jak za dnia - to jest to do bani system. Ale w moim wypadku było to wszystko w pierwszej taryfie.
Myślę, że skoro orientacyjna cena jest podawana w widełkach, to powinna uwzględniać także wariant, gdy
@aswalt: prawda jest taka, że jak mytaxi przestanie rozdawać kupony to umrze. 2,30 za km a samochody takie same jak w tanich korpo co jeżdżą za 1,80-2,00 a nie mają opłaty za stanie w korkach.
jak już coś to typowy klient, którzy korzysta z mytaxi/itaxi/uber/taxify/icar/mega
@gali20 widać, że jesteś typowym taksiarzem, który nie rozumie, że mytaxi dopłaca worek złota i tylko dlatego masz kursy.
@aswalt cena wyliczania jest tylko na podstawie pierwszej taryfy bez uwzględnienia czasu, czasu w taxi nie da się policzyć. Czasem jedziesz non stop a czasem stoisz na każdych światłach. Ważne też kiedy były kursy, niedziela to druga taryfa, każdy dzień po 22 też druga.


@gali20: a opłata czasowa?
@hellyea taksometr w taxi działa tak:
Jedziesz do 20 km na godzinę lub stoisz to liczony jest czas, powyżej 20 liczy się odległości, w zależności od taryfy naliczany jest impuls coś 500m na pierwszej taryfie, lub częściej na wyższych taryfach.