Wpis z mikrobloga

@chwed: W kuchni warto tylko rozplanować, bo nie ma co lodówki podgrzewać, a tak to po całości jechać.
@projektymodo: U mnie jest podłogówka wszędzie, na dole pod drewnem 14 mm, a na górze pod wykładzinami z pianomatem 1 cm i piec chodzi na 1/3 mocy. W nowym domu daję deski po 2cm grubości i parkieciarz zalecił wrzucić grzejniki lub ze dwie ściany grzejne bo przy takiej grubości może być problem.
  • Odpowiedz
@RatKing: zrobienie ogrzewania podłogowego to trochę roboty jest. Po zdjęciach od dewelopera wylgąda to tak: jest podkład pod isntalację, potem sama instalacja ktora jest zalana, potem wylewka na podłogę. Do tego trzeba zainstalować centralkę CO, która bedzie tym ogrzewaniem sterować.
Jak chce się ogrzewanie podłogowe to trzeba odpowiednio wcześnie to zaplanować. Ja mam farta bo mam to jako standard (cały blok tak ma).
  • Odpowiedz
@RatKing: dobra to jedziemy z koksem:
1. Ja w umowie mam zapisz, że po odebraniu mieszkania mam zakaz przestwawiania ścian działowych czy pokrewną ingerencję w mieszkanie. Zapewne będziesz miał ten sam zapis więc nie, nie możesz tego zrobić. Wszelkie prace remontowe zaczynaj po odebraniu mieszkania (w moim wypadku chodziło o ubezpiecznie).
2. Tak, ogrzewanie jest w bloku.
  • Odpowiedz
@waldinio: przeciwwskazania to b.wysoka temperatura od kominka i oczywiście sam kominek nie waży mało, a wylewki będziesz miał ok 6cm (miksokreta, bo anhydryty miej).
Ja u siebie wyciąłem styro i teraz się nie martwię czy się coś stopi pod wylewką czy nie, kominek mam na środku domu, i nie mam mostka, jedynie co, to wieje z przewodu powietrza do komory spalania, ale to można zamknąć. A tak w ogóle to jak
  • Odpowiedz
@projektymodo Od razu zapytam z ciekawości, bo wczoraj oglądałam kupione mieszkanie w stanie deweloperskim - w łazience mamy mieć od dewelopera takie właśnie ogrzewanie w standardzie... Odbiór za 2 tygodnie i bierzemy specjalistę do odbioru, ale nie daje mi spokoju to, że w łazience nigdzie nie widziałam panelu do sterowania tym ogrzewaniem. Czy to możliwe, że go nie ma? Jak wtedy obsługuje się takie ogrzewanie?
  • Odpowiedz
@senser: skoryguje tylko: wylewka, szczególnie betonowa jest tak wielkim buforem ciepła, że wg mnie nie ma sensu kolejny byt w instalacji, który (w zasadzie niezależnie od pojemności) ma wielokrotnie mniejsza pojemność cieplną. Właśnie duża pojemność cieplna podłogówki i co za tym idzie jej duża bezwładność jest praktycznie jedyną wadą dobrze zrobionej instalacji podłogowej (no może jeszcze problem z wierceniem jakimkolwiek w podłodze np pod stelaże zabudowy). A pod kominkiem nie bałbym
  • Odpowiedz
@senser: Glupoty piszesz... nie ma żadnych podstaw do tego, żeby nie dawać styropianu pod kominkiem. Kominek nie waży dużo, np mój waży 150kg + obudowa, łącznie ok 160kg obecnie bo nie mam na nim jeszcze kamienia.

Czy pod zbiornikiem na CWU też nie dałeś styropianu? Przecież taki zbiornik powiedzmy 300l waży te 350-380kg jak jest pełny nie mówiąc już np o buforze 1000l który będzie ważył ponad tonę! A czy jak
  • Odpowiedz
@projektymodo miałem wymieniane ogrzewanie w dużym domu z 10 lat temu. Koszt pieca i miedzi przerósł 50k. Ojciec zastanawiał się nad podłogowa chociaż w łazience i w kuchni chyba ale zrezygnował bo bał się że coś jebnie i trzeba będzie podłogę zrywać. Ból dupy mamy do dziś...
  • Odpowiedz