Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuje pomocy. Spadł mi na ziemię Redmi Note 4x. Wszystko działa bez zarzutów tylko szybka jest lekko rozbita. Teraz pytanie do was, da radę wymienić tylko szybkę czy całość? I przede wszystkim czy jest ktoś kto się tym zajmuje i nie zedrze jak za połowę ceny samego telefonu?
#xiaomi
  • 5
@jozwa: W żadnym współczesnym telefonie nie ma czegoś takiego jak "wymiana tylko szybki". A serwis sobie policzy koszt części plus stówę-dwie robocizny, możesz sobie sam policzyć czy "zdzierają jak za połowę ceny samego telefonu" i czy Ci się to opłaca;)
@jozwa: wymieniasz całość czyli dotyk + lcd. Nie jest to trudne, na jutubie masz co i jak. Od Chińczyka dostaniesz potrzebne narzędzia i klej

koszt zamiennika, odrzutu produkcyjnego 60-70 zł, oryginał 130-140

W Polsce nie kupisz oryginału

@kyaroru w każdym telefonie możesz wymienić szybkę. Ale to i tak poza możliwościami OPa
@marecki22: Dla mnie jest zdecydowana różnica pomiędzy "wymianą tylko szybki" (czyli klient sobie wyobraża, że zdejmuje się tył obudowy i przód jak w Nokii 3310, wsadza do nowego kawałku tworzywa za 50zł, jebnie kleju i sprawa załatwiona) a wymianą ekranu;) Przepraszam, jestem po prostu uczulony na "co to za problem, tylko obudowę trzeba zmienić, dlaczego to tyle kosztuje".
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
@kyaroru
@marecki22

@kyaroru Dlatego właśnie zapytałem. Jako laik patrząc po różnych forach i filmach na YouTube ciężko wyciągnąć jakiekolwiek wnioski. Jest nawet film instruktażowy jak wymienić same szkło na froncie. Tak czy owak, teraz wiem znacznie więcej. :)
@jozwa: żona dostała na święta i jebła po godzinie na asfalt, to trochę się orientuję w temacie, sam ekran koło 100zł, ważne żeby kupić do note 4x, ten z oznaczeniem note 4 jest do tych z mediatekiem (wiń xiaomi za burdel z nazewnictwem:P) o oryginalne trudno, na zamienniku wybudzanie podwójnym tapnięciem nie działa i podświetlanie przycisków jakiś zje*ane jest , klej do wyświetlacza kup czarny (T-7000), ja kupiłem przezroczysty i prześwituje