Wpis z mikrobloga

@#!$%@?: Pracuje w firmie, na której placu, przed wojną były 2 wielkie niemieckie hangary na sterowce (mogące pomieścić kadłuby o długości nawet 200m), podziemne zbiorniki na paliwo o łącznej pojemności 40tys litrów. Hangary stały do 1989r. kiedy to uległy zniszczeniu w wyniku pożaru. Obecnie po wszystkim została tylko bocznica kolejowa...
@Setral Ostatnio brałem udział w tej bitwie (Battlefield 1) W misji szło się przez wnętrze sterowca. Kiedyś myślałem że był cały zapełniony gazem a tak naprawdę w środku były zbiorniki z wodorem/helem. Dobrym klimat.
Na jednej stronce wyczytałem, że ponoć koszt budowy Hindenburga wyniósł około 2,6 mln $, co przed wojną było kwotą astronomiczną.

Warto również dodać, że na szczycie Empire State w NY zamontowany był specjalny maszt, który miał pozwolić na cumowanie sterowców, ale po nieudanej (nieudanych ?) próbie zrezygnowano z tego pomysłu. Poniżej jego koncepcja:
Pobierz Cephalopoda_Ammonoidea - Na jednej stronce wyczytałem, że ponoć koszt budowy Hindenbu...
źródło: comment_asLbUb1PnIUulPvcu7aGtkYcJVgBfZ54.jpg