Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w docieplaniu starych budynków ze szczeliną powietrzną w ścianach poprzez wpuszczanie tam pianki? Dom duża kostka z końca 70's pustak szczelina 5 cm i cegła. W związku z tym, że dom jest duży, a więc i koszt ocieplenia styropianem będzie spory, chciałbym rozważyć wpuszczenie pianki w ściany. Jaki jest mniej więcej koszt takiego czegoś i ewent efekt? #remontujzwykopem #remont #budowadomu
  • 7
@Azzek: nigdy tego nie robiłem ale jednego jestem pewien: dom musi być suchy. Jeżeli teraz od strony fundamentów wychodzi wilgoć to tego typu izolacja tylko ją zwiększy.
@Silikon rozumiem, akurat z wilgocią nie ma problemu. Wydaje się to calkiem ciekawym pomysłem żeby trochę zwiększyć zwiększyć izolacje budynku. Chociaż na kilka lat. Nie planuje wieloletniego zabezpieczenia.
@Azzek: gdzieś na youtubie widziałeś gościa co mielił wszelkiego rodzaju zdobyty styropian i wsypywał go w ściany.
Styropian mielony chyba idzie nawet kupić. Jak masz czas to możesz sam się pobawić.
@Silikon ale czytałem w gdzieś w necie takie porównanie właściwości izolacyjnych styropianu i pianki takiej właśnie dwuskładnikowej i właśnie pianka wypada ~2x lepiej. Czyli mając szczelinę 5 cm odpowiadałoby to ok 10 cm styropianu. A styropian to przecież powietrze zamknięte w bąbelkach. Widziałem na YT filmiki, imitacja ściany - przeszkolene i wlewają ta piankę - to puchło niesamowicie (zwiększało objetosc) więc zrobienie domu to 1 dzień pracy, wydaje mi się. Ale nigdzie
@Azzek: Popatrz na realne parametry a nie porównania bo raka dostaniesz. Dobry styropian ma lambdę 0.038 (biały) i 0.033 (grafit). Pianka ma 0.038 po starzeniu (otwartokomórkowa), pewnie taką wlejesz lub 0.021 zamkniętokomórkowa. Zamkniętokomórkowej pewnie nie wlejesz bo jest nieprzepuszczalna dla pary wodnej i będziesz miał problem z grzybem w starym domu. Niektórzy cwaniacy podają lambdę 0.034 dla piany otwartokomórkowej, ale taka jest tylko do momentu aż spieniacz (pewnie co2) się z
@jarzyn123 bardzo fajne wyjaśnienie, oczywiście trudno się z Tobą nie zgodzić. Z mielonym styropianem jest duże ryzyko gdyż w szczelinie prawdopodobnie może być dużo różnych zacieków cementu itp, i nie wygląda ona idealnie, jak pisałeś styropian pozawieszać się może. Jak wlewać piankę, to oczywiście tylko nadającą się do tej aplikacji..