Wpis z mikrobloga

@methanex: wczuj się w życie posiadacza alfy. Korzystając z chłodu w najbliższym tygodniu codziennie rano posiedź w dotychczasowym samochodzie bez rozruchu. Potem zaplanuj sobie kilka minut na przyjazną pogawędkę z twoim nowym znajomym laweciarzem (jako że nie masz alfy, po prostu wyobraź sobie te kilka minut rozmowy). Potem odegraj scenkę rodzajową "a teraz moja alfa lądowałaby na lawecie i jechałaby do warsztatu".
A potem juz bez udawania pojedź do roboty komunikacją
@Mike767er

Zmuszony byłem na szybko kupić kombi. Wybór padł na E46 2.8 193km. Nic z nią nie jest , ogarnąłem ją i się jeździ. Jednak jest to za duży przeskok w dół w porównaniu z autami które miałem wczesniej. Głównie chodzi o komfort. Bo prowadzenie jak i dynamika w BMW na duży plus.
Ewentualnie kupię BMW z serii 5 E39/E60. Z przewagą na E39 3.0i / 4.4i . Preferuję starsze samochody które
@methanex ale kupowanie 159 to jest jednocześne kupowanie i sercem i rozumem. To nie jest samochód z grupy podwyższonego ryzyka(pod warunkiem że nie kupujesz JTS), a tego spamu i sucharów o awaryjnosci to nawet nie czytaj. Dla mnie najwiekszym minusem 159 to ilość miejsca z tyłu i wielkość bagażnika w kombi.
@methanex jak kupisz od kogoś z forum, kto ma jej długą historię i w porę eliminował jej bolączki, to spoko, 2.4 jest super. Ale jak kupisz nie wiadomo co, od niewiadomo kogo, to może boleć jak cholera, a Ty stwierdzisz że nic gorszego niż alfa nie ma na drogach. Pęknięte głowicę, kolektory wydechowe i urwane ich szpilki czy wtryski. To tylko najpoważniejsze z ich bolączek, ale słyszałem o nich zbyt wiele razy.
@methanex dwa czy tam trzy lata temu też chciałem kupić 159 2.4 manual z czarna z czerwoną skórą. Ale nie mówił brat nie kupuj bo się psuje strasznie. Więc kupiłem co innego za jego radą Mercedesa i się elektryka pierdzielisz jak cholera. Może w tym roku kupię Alfę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@methanex: W grupie na fb kika dni temu przewinelo sie dwoch gosci.

Jeden wydał 23k na naprawy xD
drugi chyba jakies 14k na remont silnika, bo mu sie zawór urwał. Obie 2.4


aczkolwiek skoro e46 2.8 uznajesz za spory przeskok w doł, to przeciez alfa nie bedzie lepsza niz to bmw. no ale przynajmniej ładna xD
już nie wspomnę, że to bardzo rodzinny sedan/kombi

@methanex Jak chcesz mieć jak najmniej problemów z AR159 a wcześniej miałeś raczej mocne maszyny to szukaj TBi. Reszta może być mułowata. Samym programem zrobić się da spokojnie +15% a to już 230KM. Trzeba mieć tylko pewność że skrzynia jest w dobrym stanie bo to chyba najsłabsze ogniwo - gówniany produkt Opla.