Wpis z mikrobloga

  • 217
Widzę że januszowe "nie ma czym więc niech nie wyprzedza" niektórym się udziela... Naprawdę macie tak naebane pod czachą i nie dajcie się wyprzedzić? Przecież tzw ,,margines" to całkiem miły manewr dla osoby która nas wyprzedza i dzięki temu poprawia bezpieczeństwo na drogach.. Ale co ja tam wiem...
@chechehce tu masz rację. Czasem może dojść do sytacji gdy marginesem porusza się pieszy czy rowerzysta. Dlatego to ma swoje plusy czy minusy... Ale co w przypadku gdy tym pasem porusza się traktor bądź samochód w trybie awaryjnym? Dopuszczalna prędkość 90km/h a ten jedzie 30/40km/h. Przecież jego jazda marginesem nie stwarza niebezpiecznych sytuacji a wręcz przeciwnie, tylko poprawia bezpieczeństwo :) Ponadto według mnie kierowca TIR'a który zjeżdża na margines i daje Ci
@chechehce Dobrze. Życzę Ci naprawdę szczere, żebyś nie musiał nigdy wzywać pomocy drogowej a tym bardziej zjeżdżać na margines gdy dojdzie do sytuacji "podbramkowej" z osobówką wyprzedzającą na 3ciego (w Twoją stronę). Nie wspominając nawet o wyprzedzającym TIRZe, kończącym manewry przy 90km/h, 20m przed Twoją maską...
Brak wyobraźni lvl 1000


@rozekpl: tak się kiedyś jeździło, jak jeszcze autostrad nie było w Polsce i wszystkie drogi tak wyglądały.
U starszych kierowców nawyk został... zresztą im się nie dziwię, bo tu masz Vmax 90km/h a niejednokrotnie kierowcy napieprzają po 140 i więcej... Janusze się boją i wolą bokiem jechać ( ͡° ͜ʖ ͡°)