Wpis z mikrobloga

polecam film „nasza klasa”
(ten estoński film rzecz jasna). oparty na faktach (autentycznych xd) bardzo dobry, mocny film. ukazuje znęcanie się nad jednym z uczniów przez cała klasę. są naprawdę bez serca, wulgarni i nie dziwie się, że zakończenie wyglada tak, a nie inaczej.

swoja droga cała ta klasa to jedno wielkie zbiorowisko ameb

#film #filmnawieczor
  • 14
@iEarth: ogolnie mocno utożsamiam sie z postaciami, tu mimo że niebieski mi zespojlerowal wczesniej, to minęła dobra godzina zanim zajęłam głowę czymś innym zeby moc spokojnie zasnąc.

@philip_marlowe: @iEarth:
swoja droga chciałam o tym poczytać w necie, ale nie moge znaleźć nic o tych wydarzeniach. wiem, ze powstał mini serial opisujący dalsze losy niektorych osob
@chce_miec_psa: Oglądałem to niedawno. Jeżeli lubisz takie tematy to koniecznie zobacz "Słoń" z 2003 (luźno oparty na strzelaninie w Columbine) i "Bang Bang You're Dead"

Co do "Naszej Klasy" to twórcy chyba inspirowali się właśnie strzelaniną w Columbine (ale wtedy prawie nic się nie zgadza z rzeczywistością oprócz końcówki), albo po prostu dodali napis "oparte na faktach", żeby podkręcić klimat, ale historia jest całkowicie zmyślona (tak jak zrobili to w "Fargo")