Wpis z mikrobloga

@adam2a: To nie żadna tajemnica, dzielni i utalentowani to kompletnie inne osoby niż te charakteryzujące się nieudolnością. Po prostu w Polsce mieszkają niejako 2 plemiona. Jedno utalentowane, tolerancyjne, postulujące dokształcanie się i pracę u podstaw oraz drugie, liczniejsze - sarmackie, charakteryzujące się konserwatyzmem, powierzchowną religijnością, impulsywne, ksenofobiczne, podejmujące decyzję bez jakiegokolwiek przemyślenia.
@chanelzeg

1. Piszesz, że ludzie dzielą się na 2 rodzaje oświeconych i postępowych neuropejczyków oraz głupich, zaściankowych prawaków.

2. Szukam najpopularniejszych ludzi reprezentujących nowoczesną scenę polityczną.

3. Pośród wybitnych osobistości takich jak Janusz Palikot, Joanna Wielgus dostrzegam tego najwspanialszego i najbardziej oświeconego, ekonomistę, ucznia Balcerowicza-Jego Ekscelencję Ryszarda Petru.

4. Pytam się więc, czy uważasz iż jest On uosobieniem najwyższych nowoczesnych i europejskich wartości.

5. Odpisujesz mi, że jestem ciemny jak tabaka w
@RYSZKRE8888: Znasz poglądy osób, które wypisałeś. Dla przykładu:
Balcerowicz
Czy jest ksenofobem? Czy jest za integracją europejską? Czy afiszuje się z religijnościa? Czy jest dobrze wykształcony? Jeżeli znasz odpowiedzi na te pytania to wiesz do której grupy nalezy. Na parwdę namawiam do myślenia i analziowania a nie czekanie az ktoś ci powie. tym się różnisz od pieska czy kota, że możesz analizować wielowymiarowo różne rzeczy.

Esencję nowoczesności widać chociażby po profilu
To nie żadna tajemnica, dzielni i utalentowani to kompletnie inne osoby niż te charakteryzujące się nieudolnością. Po prostu w Polsce mieszkają niejako 2 plemiona. Jedno utalentowane, tolerancyjne, postulujące dokształcanie się i pracę u podstaw oraz drugie, liczniejsze - sarmackie, charakteryzujące się konserwatyzmem, powierzchowną religijnością, impulsywne, ksenofobiczne, podejmujące decyzję bez jakiegokolwiek przemyślenia.


@chanelzeg: już wiem dlaczego mam przy Tobie notatkę "debil" xDDDD
@chanelzeg A jak w liceum i gimnazjum byłem jendym z najlepszych chemików i fizyków w województwie wielkopolskim, napisałem bardzo wysoko maturę z rozszerzonej chemii, biologii i matmy, dbam o środowisko, ale jednak jestem nieco zaściankowy i "ksenofobiczny", to do jakiej grupy ludzi się zaliczam?
@iAmTS: Ale lalka to nieudany miks obu nurtów. Masz pracę u podstaw i przedsiębiorczość, a potem dramy, pęknięte drzewa i spartolenie wszystkiego dla jakiejś siksy, jakby ich mało na bożym świecie było.
@chanelzeg ze SJP Fizyk-naukowiec zajmujący się fizyką Naukowiec-osoba pracująca naukowo Praca naukowa - to (między innymi) poznać coś przy pomocy analizy naukowej. Ucząc się fizyki i chemii poznawałem nowe zjawiska przy pomocy analizy naukowej. Tak przy okazji mam pytanie: Ile nobli zdobyli już przedstawiciele polskiej szkoły Neuropejskości?
@RYSZKRE8888: Ucząc się fizyki w gimnazjum nie poznawałeś jej przy pomocy analizy naukowej, ale zwyczajnie przyswajałeś wiedzę, która już wcześniej w ten sposób została odkryta właśnie przez naukowców. No chyba, że cie nie doceniam i odkryłeś wtedy coś nieznanego światu - pochwal się.
G.K. Chesterton o Polakach. Nic się nie zmieniło.

bez wątpienia mogę sobie przyznać, że byłem od początku zwolennikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy sympatja moja była tylko instyktowną. Sympatja ta nie była nigdy uprzedzeniem, nawet nie tym, co zwykle nazywa się uczuciem. Nie była ona jednostronną, dla tego, że nie słyszałem prawie nic ze strony polskiej. Sympatja ta nie opierała się na pochwałach dla Polski, gdyż jak prof. Sarolea zaznacza, pochwały dla
@chanelzeg to nie była olimpiada historyczna, że się wykuwało daty i królów. W olimpiadzie fizycznej tej gimnazjalnej i licealnej trzeba było samemu wymyślać wzory na podstawie analizy posiadanej wiedzy. Nie chciałem jednak dyskutować z Tobą o znaczeniu słów fizyk i chemik. Chciałem pokazać, że Twój podział na mądrą lewicę i głupią prawicę jest błędny, gdyż po obu stronach są różni ludzie. Dla przykładu dałem właśnie Petru, który pomimo działań mediów, by zrobić