Wpis z mikrobloga

Mirki, kupuję sobie pierwszą szosę i mam dylemat. Przejrzałem już cały internet, przepytałem kolegów i nie wiem czy lepiej tribana 540 czy unibike athlona ;-( na wykopie jest mocna bojówka tribana więc o niego nie pytam. Ale może ktoś z was ma athlona? jakieś minusy tego rowerka? Jak wyglądają sprawy reklamacyjne -czy nie ma z tym producentem większych problemów?
#szosa
  • 8
@radkie: Unibike ma pełną grupę 105 - Triban 540 ma hamulce Tektro, ale za to ma koła Mavica.
Każdy szosowiec Ci powie, że jeżeli upgrade'ujesz rower, to koła są jednym z lepszych wyborów, dodatkowo komplet porządnych troszkę kosztuje, a hamulce z grupy 105 kupisz za ~300 zł.
Inna sprawa, że te hamulce w Tribanie wcale nie są takie złe.
Koniec końców i tak sprowadza się to do "ten, który Ci się
@NuclearCycling: heheh (co do obslugi serwisowej) heheheh
@radkie: Fakty sa takie, ze na rame tribana jest gwarancja wieczysta a na uni 5 lat.
Athlon ma pelna grupe 105 i kapke inna geometrie. Radzilbym sie przymierzyc. Kola sa spoko jak patrzec pod katem przyszlosciowym to bedzie mozna jakies shimano albo mavic zalozyc za jeden lub dwa sezony.
Jestem zadowolony z athlona, wizualnie i estetycznie rowniez. Idzie go wyrwac za 3000zl juz
@Rivgen: Nigdzie nie napisałem "obsługa serwisowa", tylko obsługa gwarancyjna. To duża różnica - jestem przekonany, że ewentualne rekompensaty / zwroty pieniędzy dużo łatwiej będzie uzyskać od Decathlonu, niż od jakiegoś podrzędnego sklepiku, co sprzedaje Unibike'i. Bo Kolega na pewno nie będzie kupował bezpośrednio u źródła.
@NuclearCycling: @Rivgen: Dzięki panowie, za rady. Problem jest taki, że wg mnie ładniejszy jest athlon ale nie mam go gdzie sprawdzić i zobaczyć na żywo więc byłby to zakup zupełnie w ciemno. Do tribana się przymierzałem w Decathlonie. Jeżdżę mało tzn ok 3k km na rok więc fajerwerków nie potrzebuję. Te argumenty dotyczące kół bardzo do mnie przemawiają a wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Chyba dołączę do wykoptribanclub :-)