Wpis z mikrobloga

#konsole #ps4 #xboxone

Nie mogę się zdecydować - nie ma żadnej strony gdzie jest rzetelnie i ładnie wszystko opisane dla laika. bo nigdy nie miałem konsoli..

Co byś wybrał PS4 czy xbox s i bardzo bym prosił jakiś komentarz dlaczego, na pewno o czymś jeszcze nie wiem i może to mieć znaczenie..

PS4 czy Xbox S

  • PS4 64.2% (95)
  • XBOX S 29.1% (43)
  • inne 6.8% (10)

Oddanych głosów: 148

  • 25
@r5678: ps4, bo exclusivy, a multiplatformowe i tak wszędzie są takie same. niedawno kupiłem slima, ograłem remastery uncharted 1, 2 i 3, the last of us, gta 5 (po raz drugi, bo miałem na PC) i zacząłem wiedźmina 3 goty (po raz chyba 5, bo kilka razy grałem już na PC) i jestem bardzo zadowolony, tylko horizon mi trochę mniej podszedł, no ale cóż. przed zakupem zastanawiałem się nad xboxem tylko
@r5678: jeśli chcesz grać w subiektywnie lepsze gry to kup ps4, będziesz zadowolony. Jak dobrze kupisz, sprzedasz to granie będzie bardzo tanie (gry w pudełkach bardzo mało tracą na wartości, oczywiście mowa o grach które nie są nowościami).
Jeśli jednak chcesz po prostu pograć raz na jakiś czas (jesteś tzw. niedzielnym graczem), do tego lubisz samochodówki to kup Xboxa z abonamentem GamePass. Na start dostajesz ok. 100 gier i jeśli nie
@r5678: nie pytaj tutaj bo ludzie ci opisza w superlatywach sprzet ktory sami posiadaja. A ode mnie dwa slowa - jeden #!$%@?. 99% gier masz na jedna i druga konsole, wydajnosc taka sama, pady prawie identyczne. wez to co kumple maja albo na chybil trafil :-)
@r5678: w Europie zdecydowanie PS4, mimo pewnych wad.
Z zalet:
- minimalnie lepszy sprzęt (no chyba ze ten nowy klocek vs ps4 pro, to będzie gorzej)
- więcej graczy
- lepsze exclusivy

Pytanie jakiego pada wolisz. Bo na obu platformach musisz płacić za online, xbox daje jednak lepsze gry do tego. W PS Plus nie licz na nic sensownego.
@jaZZjack: nie o to chodzi. Właśnie o to, że są RÓŻNE. Wiele osób wybiera jeden styl bo na drugim go granie #!$%@?. Szczególnie takich które grają dużo. Nie mówię które lepsze, tylko, ze to jest dosyć istotny czynnik, a nie "#!$%@? #!$%@? takie same".
@r5678: Mam xbona, ale jako konsole do grania polecałbym ps4. Jest bardziej spopularyzowana u nas przez co łatwiej o używki, ma więcej gier na wyłączność i jest technicznie trochę lepsza jeśli chodzi o grafikę.

Plusy dla xboxa to dla niektórych pad, abonamenty na gierki, w tym game pass do którego trafią nowe gry. Plusem jest też odtwarzacz płyt uhd, większe możliwości jako centrum domowej rozrywki. Choć interfejs to ma lepszy sony.
@Maneharno: No właśnie z tą ceną jest różnie. Są dokładnie w tej samej cenie. XBOX 1TBz grą 1100zł.. PS4 1TB z grą również 1100zł.
Drugi pad jest mi zbędny.
A jak to jest z tymi padami, wszystkie mają złącze słuchawkowe czy nie, bo ponoć do xboxa są dwa pady, jeden ma słuchawki inny nie..
Padem xboxsowym nie grałem, ps4 dopiero zacząłem się uczyć, jak u znajomego przy okazji coś odpali.. Na
@r5678: Nowe pady do iksa te w pudełku z ones mają wejście na słuchawki. Z mapowaniem klawiszy jest różnie, zależy od gry. Zazwyczaj jest kilka wersji sterowania, ale nie ma dowolności w przypisaniu. Systemowo można ponoć zmieniać mapowanie przycisków w xboxie przy pomocy opcji ułatwienia dostępu, ale nie wiem na ile bo się tym nie bawiłem.
@OlejekErotyczny: @Maneharno: @GdzieJestBanan: @jaZZjack: @iAmTS: @grykom: @Night_Shift_Supervisor: @C_MR: @dizzydom: @MasterOfShadows: @Conquer: @113_robie: @piczpacz:

Zdecydowałem się na produkt firmy Sony :) Za xboxem korciła mnie wsteczna kompatybilność ale okazało się to picem na wodę, bo dotyczy tytułów z listy MS..

Dla mnie wsteczna kompatibilność to coś takiego, że kupuje sobie grę na xboxa 360, wkłada do xboxona, który nie jest
@r5678: witamy w rodzinie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja też kiedyś wolałem xklocka przez pady, 360 mnie po prostu #!$%@?ł tym jaki jest idealny. A dualshocki 3 to #!$%@? porażka. Lekkie, papierowe, małe gówno.

Ale dualshock 4 robi robotę, do pozycji gałek się łatwiej przyzwyczaić niż do kruchości DS 3. No i jak już tę barierę przeskoczyłem to PS ma więcej zalet.
@iAmTS: @OlejekErotyczny:
To będzie moja pierwsza konsola... zawsze byłem zwolennikiem PCetów, ale w obecnej sytuacji na rynku składnie PC-eta jest kompletnie nieopłacalne.

Poza tym konsolę raczej w miarę trzymają cenę i sprzedając po latach też coś wezmę, a nie jakieś grosze, jak np w przypadku cześci PC, które nie dość że przestają być co kolwiek wartę to nikt z reguły nie chce już tego kupować.