Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dla ludzi na B2B w handlu. Jak wygląda sprawa z samochodem, telefonem i laptopem? Umowa użyczenia między firmami? Jak wygląda negocjacja B2B a UoP? Będę musiał przejść ze zlecenia studenckiego (parę tysięcy netto, w niedalekiej przyszłości parenaście) na inną formę współpracy i chciałbym coś zaproponować od siebie. Myślałem żeby zaproponować B2B z kwotą netto na fakturze 5-10% niższą niż koszty pracodawcy na UoP, do tego urlop 2 dni w miesiącu na umowę "dżentelmeńską". Jestem rozliczany z kwoty brutto mojej sprzedaży, więc korzystniej dla mnie wyjdzie dogadać "rabat" dla pracodawcy na B2B względem kosztów pracodawcy na UoP.

Jak tak naprawdę do B2B podchodzą urzędy? Przecież faktura dla jednej firmy, umowa użyczenia sprzętów i do tego działanie pod firmą "klienta" to śmierdzi na kilometr. Przecież jak z kimś rozmawiam, to przedstawiam się że dzwonię z firmy "klienta", tak samo np. maile, wizytówki.
#b2b #pracbaza
  • 9
@grucha_88: tzn. możliwe że miałbym czasami fakturę czy kilka faktur małych dla innych firm, ale faktury na duże kwoty (kilkanaście tysięcy) miałbym dla jednej i tej samej firmy, w której teraz jestem zleceniobiorcą.