Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki. Zapatruje się ostatnio na złożenie pcta gamingowego, ale ostatnie wzrosty cen kart graficznych (wiadomo przez co) przygniotły mój budżet. Co myślicie o tych cenach? Spadną do poprzedniego poziomu czy jednak nie ma na co liczyć? Dodam, ze celowałam w geforca 1080, a w tym wypadku myślę nad 1060. (Nie za bardzo tez sie znam, jakbyscie mogli, to coś doradźcie) :)
#pytanie #komputery i trochę #kryptowaluty
  • 17
@Artis: Pozostaje 1060 6GB. Chyba że trochę dołożysz i weźmiesz na przykład to:
GIGABYTE GEFORCE GTX 1070 MINI ITX OC
Widzę że można go dostać za około 2,3k w Gral'u.
Zawsze lepiej kupić kartę "najsłabszą" z segmentu wyższego niż wydajniejszą (w swojej kategorii) z niższego.
@Artis: bez szans.
Ale nVidia grzebie coś przy krypto i ostatnio były pogłoski o wydaniu karty stricte do miningu bez wyjścia obrazu. Może to trochę wpłynąć na rynek ale raczej nie w Polsce bo Janusze wyczuły moment i raczej cen nie obniżą ¯\_(ツ)_/¯
@Artis: Teraz jest w sumie najgorszy możliwy okres na kupno kompa, nie tylko grafika poszła, w górę, ale ram też stoi wysoko (vram też podrożał, dlatego grafiki to nie tylko kopanie), jeżeli możesz poczekać trochę to warto wziąć pod uwagę taką opcje. Cena ramu ma się ustabilizować w najbliższym czasie, grafiki zbytnio nie spadną, ale nvidia może wydać nową generacje kart w tym półroczu, a to się odbije na cenach.
@Artis: Taka rada przy kupnie karty graficznej - jakiejkolwiek - główna cecha która powinna cię interesować to poziom głośności. Po prostu wybierz sobie serie - 1060 czy tam 1070 i wygooglaj który model jest najcichszy. Niektóre karty potrafią wyć jak kosiarki, nie do wytrzymania.