Wpis z mikrobloga

WIELKA WYKOPOWA BITWA FILMOWA - EDYCJA 2!
Faza pucharowa - Mecz 51

Tag do obserwacji: #mirkoserial (nazwa została z bitw serialowych) | Wyniki fazy pucharowej: KLIK

WAŻNE! Prócz głosowania proszę także o plusowanie ankiet, gdyż samymi głosami nie da się już wejść w gorące, a jest to konieczne żeby w zabawie wzięła jak największa liczba osób. Dziękuję :)

Zasady: Tym razem ocenimy dramaty (z drobnymi wyjątkami wyłączając melodramaty) powstałe w XXI wieku. W ankietach głosujemy na najlepsze naszym zdaniem filmy. Wygrany danego pojedynku przechodzi do kolejnego etapu fazy pucharowej zabawy. Głosowania trwają nie krócej niż 24 godziny (czasem może mi się zdarzyć zapisać wyniki później niż po równych 24 godzinach). Filmy zostały rozstawione zgodne z ich popularnością na Filmwebie.

Proszę o głosy, plusy i obserwowanie tagu.
Miłej zabawy :)
Pobierz Matt_888 - WIELKA WYKOPOWA BITWA FILMOWA - EDYCJA 2!
Faza pucharowa - Mecz 51

Tag...
źródło: comment_FbtGQDdczX0wQkcZsLKntLqRvoUVWhlx.jpg

WYBIERZ LEPSZY FILM

  • Zaginiona dziewczyna (2014) Gone Girl 54.4% (460)
  • The Hurt Locker. W pułapce wojny (2008) 32.0% (270)
  • Żaden 13.6% (115)

Oddanych głosów: 845

  • 12
@dart22: mówię, że zwrot akcji był taki jak w tych filmach. Mało tego - w "Gone girl" było takich zwrotów więcej niż jeden. I to uwielbiam w Fincherze, że oglądasz film, a w którymś momencie okazuje się, że wszystko jest kompletnie inaczej niż to sobie wyobrażałeś. I bardzo lubię wszystkie te wspomniane cztery filmy, a osobiście ustawiłbym je w takiej hierarchii: "Gra" < "Gone girl" < "Siedem" < "Podziemny krąg".
@Kaczorra ok film nie był najgorszy na fw ma u mnie ocenę 6 ale nie był tak dobry jak filmy które wymieniłeś bo akurat wszystkie które wymieniłeś mają ocenę 10 właśnie ze względu na grę aktorską i plot twist. Gone girl nie jest tak dobre generalnie cały film ratuje affleck i Coon bo Pike zagrała przeciętnie(czarny którego nazwiska nie pamiętam też spoko). Generalnie hurt locker ma u mnie ocenę ocenę 8 bo
@dart22: lubię rzeczowe odpowiedzi :). Ja osobiście "Gone girl" oceniłbym na 8, a "Hurt lockera" na 7,5-8, ale po przeczytaniu tego wywiadu z saperem moja ocena spadła do jakiś 6. I nawet nie chodzi mi o to, że po prostu nie pokazywał tego co tam dzieje się naprawdę, bo to w końcu film, ale był z całej siły promowany jako najwierniejsze przedstawienie wojny z perspektywy sapera, co okazało się kłamstwem. I
@Kaczorra z promocją masz rację. PR w hurt locker ssał, tylko że rzadko od filmów oczekuję realizmu. Uważam że najbardziej wierne przedstawienie wojny było w " Full Metal Jacked" tylko że do prawdziwego obrazu wciąż dużo brakuje, ponieważ czytając wywiady z żołnierzami którzy przeżyli wojnę w Wietnamie to wciąż dużo brakowało.
@dart22: o tak, "Full Metal Jacket" to moja ścisła czołówka filmów wszech czasów, jeden z nielicznych które kupiłem na DVD, bo po prostu musiałem go mieć. I w ogóle cała twórczość Kubricka to po prostu poezja pisana obrazami na ekranie :).
słaby gone girl


@Matt_888: jeden z najlepszych thrillerów ever i nawet z tym nie handluj ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeżeli chodzi o XXI wiek to imo TOP4 obok Wyspy Tajemnic, Efektu Motyla i Labiryntu