Wpis z mikrobloga

Cześć 3d Mirki, kolejny 'mod' do starej poczciwej ANET A8. Tym razem płyta główna zmieniona na RUMBA+ i sterowniki silników krokowych na TMC2130 w trybie SPI :) StealthChop(TM) miiiiodzio. Dodatkowo wywaliłem wiatrak od E3D zastępując go 40mm Noctua. Bo był najgłośniejszym elementem drukarki po przesiadce na 2130...

Na razie na ekstruderze i silnikach osi Z zostawiłem A4988 dla porównania. Na filmie wyszło dużo głośniej niż jest w rzeczywistości. Jak zamknę komorę to 2m od drukarki słyszę tylko wiatraki i ektruder do prędkości ~50mm/s.

Nie podpiąłem jeszcze 3Dtoucha dlatego lecę na starej dobrej krańcówce...

https://youtu.be/fRpyutyXsZQ?t=14s

#druk3d i nie wiem czy mogę dalej tagować #aneta8 bo z oryginalnych części zostały:
* silniki
* śruby trapezowe wraz ze sprzęgłami
* radełka
* LCD
* krańcówki
* kable
  • 28
@fantasmag0ria: Bardzo podoba mi się Twój sposób na oczyszczanie głowicy - u mnie po dziewięciopunktowym poziomowaniu szkła głowica kończy w prawym górnym rogu - drukowanie zaczyna od lewego dolnego więc pozostałości trafiają bezpośrednio pod wydruk... Jak uda mi się je ręcznie usunąć to wszystko gra, gorzej w przeciwnym wypadku...
Bardzo ładny build - mało zostało już z oryginalnej A8 ;)
@fantasmag0ria: ja u siebie w Tevo Tarantula nie zmieniam póki co sterowników silników, za dużo zabawy. Za to chętnie wywalę wentylatory od zasilacza i radiatora hotendu, bo faktycznie są piekielnie głośne. Może spróbuję z Noctua