Wpis z mikrobloga

Obślizgły bezkręgowiec jest obślizgłym bezkręgowcem. Do tego nasz nadworny gad próbuje odwracać uwagę od niebotycznej nagrody dla Szydło.

24 luty 2017, Polskie Radio

Jak Pan przyjął wypowiedź prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf, że za 10 000 zł to można przeżyć tylko na prowincji?
Trudno się dziwić że media w ten sposób reagują na tę wypowiedź. Ja nie lubię używania ostrych słów, więc nie chcę używać przymiotnika, że ta wypowiedź jest skandaliczna, ale ona, niestety, potwierdza w sposób, jaki spora część lodowiska sędzięwskiego myśli o sobie. Pamiętamy obydwaj to sformułowanie które wyszło z ust jednej z takich autorytetów środowiska sędziowskiego, która powiedziała że my sędziowie jesteśmy kastą nadzwyczajnych ludzi. I słowo kasta i słowo nadzwyczajna a teraz to, że za 10 000 zł to się da przeżyć tylko na prowincji, to wszystko pokazuje, że jednak spora część środowiska sędziowskiego odrywa się od rzeczywistości i zapomina o tym że sędziowie powinni być niezawiśli.

28 luty 2018, Radio Zet

Kiedy byłem jeszcze ministrem sprawiedliwości to czasami nie starczało mi do pierwszego. Miałem wtedy jeszcze trójkę dzieci na utrzymaniu. Sytuacja, w której minister zamiast skupiać się na sprawach państwa, zastanawia się jak dożyć do pierwszego, nie jest zdrowa. Należy porozumieć się z opozycją i od następnej kadencji podwyższyć ministerialne pensje. Niektórzy wiceministrowie biedują.

#bezkregowce #hipokryzja #manipulator #gowin #neuropa #4konserwy #polityka
źródło: comment_AfMhPFwWIvHHjVaFd7oSqD0byV80ETOL.jpg