Wpis z mikrobloga

@siej: @Bartsan: ma i to #!$%@? xD na szczęście jestem tu tylko weekendami jak wracam ze studiów ale coś jutro muszę wykombinować żeby pozasłaniać te burdelówy bo średnio się siedzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@siej: @Yggas: śmieszkujecie czy serio tak jest z tym negatywnym działaniem takich lamp do roślin na oczy i skórę człowieka? Mam w pokoju na parapecie kilkanaście papryk i też je doświetlam i do tej pory nie przejmowałem się tym, że sobie siedzę w tym pokoju a lampa działa.
@potatowitheyes: no jest ryzyko uszkodzenia siatkówki, zaburzenia melatoniny + świecisz przecież w paśnie UV i IR a nie niebieskimi i czerwonymi światełkami. Znalazłem tylko jeden artykuł naukowy więc tak o ze zbadaniem tego.
@potatowitheyes: podejrzewam, że nie masz żarówki dużej mocy a cała dyskusja jest odnośnie całych systemów wykorzystujących grow light aby poprawić bhp, osłaniać skórę i oczy. Ciężko też, żebyś widział ostrzeżenie skoro nikt nie planuje używania tych świateł w salonie/pokoju bo nie do tego służą a bez odbłyśników/growboxa duża część światła idzie w piach.