Wpis z mikrobloga

Mirki

mam pytanie odnośnie podświetlenia klawiatury a być może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Poprzednia klawiatura (6cio letniego laptopa) uległa już kolejnemu uszkodzeniu i musiałem ją wymienić. Jako że różnica w cenie między zwykłą a podświetlaną to 10 zł kupiłem tę drugą.
Na płycie głównej znajduje się miejsce gdzie powinno znajdować się gniazdo taśmy do podświetlenia ale brak "plastiku" nie jest wielkim problemem, jeśli nie uda się podłączyć tego inaczej wydrukuję sobie takie przyłącze na drukarce.

Problem jest natomiast inny... klawiaturę sprawdzałem pod kątem podświetlenia i działa dobrze.
Natomiast piny od "gniazda" podświetlenia które powinno być do nich podpięte nie mają zasilania.
O ile nic innego się nie uda podkradnę 4-5V z innego miejsca ale być może ktoś wie jak sprawić by na tych pinach pojawiło się napięcie. Sprawdzałem multimetrem i nie ma tam nawet milivolta.

Skoro jest takie wyprowadzenie a brak tylko plastiku mocowania klawiatury to spodziewam się ze i napięcie da się tam włączyć. Laptop oryginalnie oczywiście takiego podświetlenia nie posiadał.
Opcje BIOS ubogie strasznie, nie ma możliwości wyboru klawiatury tak jak to można znaleźć w poradach google.
#dell #klawiatura #laptopy #sprzet #komputery
mathkaczy - Mirki 

mam pytanie odnośnie podświetlenia klawiatury a być może ktoś b...

źródło: comment_bGegBWm83e9Hobw0S5U2tSo2hYYcmN8V.jpg

Pobierz
  • 10
@robert83: tak sprawdzałem , niestety wciskanie kombinacji uruchomienia podświetlenia nie oddziałuje w żaden sposób na klawiaturę z racji tego że na porcie nie występuje napięcie (nawet po wciskaniu kombinacji) wydaje mi się że powinno tam byc napięcie stale ale go nie ma :(
niestety próba uruchomienia portu przez bios nie daje żadnego efektu (nie ma takiej opcji ale przez Dell config center mozna probowac. wyrzuca błąd "The option 'keyboardillumination' is not
@robert83: o tym piszę są piny ale brak wszystkiego innego,

co mnie aż tak nie boli z reszta, gorzej że na pinach brak napięcia :( jakiegokolwiek a wolałbym je uruchomić sprobować bo jak podkradnę kilka V np z usb to raz ze moga byc z nim problemy a dwa ze bedzie sie swiecila klawiatura non stop przy uruchomieniu