Wpis z mikrobloga

Trochę o volumenie czyli obrotach jak widzicie od ostatniego szczytu z 20 lutego systematycznie spadają, oznacza to że przy obecnej cenie coraz mniej osób chcę sprzedawać lub coraz mniej osób chce kupować. Którą opcje obstawiacie?


#bitcoin
Pobierz d.....y - Trochę o volumenie czyli obrotach jak widzicie od ostatniego szczytu z 20 l...
źródło: comment_LohstbByX715B9MOUrtD66H3EgTflC5A.jpg

Co oznacza spadający volumen

  • Mało sprzedających będą wzrosty 56.7% (34)
  • Mało kupujących będą spadki 43.3% (26)

Oddanych głosów: 60

  • 23
@dla_zabawy: Kiedy gruby chce sprzedać to za wysoką cenę, więc najpierw pcha rynek w górę najlepiej podczas niskich volumenów. Następnie kiedy cena jest na odpowiednim poziomie, musi przekonać "ulicę" że nadal będą wzrosty aby podczas zrzutu nie zbić sobie mocno ceny. Kiedy volumen jest większy, Janusze otworzą odpowiednie ilości longów i ustawią stop losy a order book jest gęsty z dużymi ilościami ofert kupna na płytkim poziomie wtedy sprzedaje.
Odwrotna sytuacja
@Smule: nastroje i strategie na giełdzie całkowicie się zmieniły po wyraźnym przebiciu oporu. A tak ładnie trafiłem z tym shortem tylko spadki miały być wieksze.. Teraz #!$%@? zamiast promocji zmiana trendu
@dla_zabawy: a skąd się biorą nagłe spadki o kilkaset $ i volumenie 2k btc? Januszom #!$%@? i zbiorowo w jednym momencie zaczynają sprzedawać? Skończ gimbusie się kompromitować.

Na wysokiej cenie najbardziej zależy komuś kto chce sprzedać, kupcom przeciwnie zależy na niskiej cenie.
AT nie pomaga, wręcz szkodzi. Przez 80% czasu wykres idzie zgodnie z AT żebyście wierzyli że działa. Jednak przez pozostałe 20% jak na tacy daje grubym info co robią
z drugiej strony jak zabraknie kupujących to żadna głowa nie pomoże.


@Smule: Jak dla mnie liczy się momentum obecnie jak obserwuję scene ilość pustego miejsca w blokach ( coinbase coigle nie dodał segwit... ) faktem jest że ulica ma #!$%@? a wielorybki tez średnio się w takich warunkach phać będą. Aby BTC złapało momentum potrzebny jest jakis fajny news albo explodujace LN. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bank
@adrix: schematy działania grubych są powszechnie znane od wielu lat a szczególnie na forexie. Żadna tajemnica, efekty ich działań widzimy bez przerwy. Jeżeli chodzi o AT to na wykresie btc jet ona widoczna jak na żadnym innym rynku (idealnie pokrywa się to z grupą docelową czyli wielu amatorów którzy siedż na btc jak na żadnym innym rynku). To jak pefidnie i idealnie jak od liniiki ciągną wykres gdzie im odpowiada jest
@cyberpunkbtc: Widać że nie do końca rozumiesz celu AT. Sama analiza techniczna jest gówno warta, ale w połączeniu z analizą fundamentalną pozwala uzyskać przewagę na rynku. Dzięki AT można określić potencjalnie dobre miejsca do wyjścia/wejścia na rynek i to tyle.
Przecież sam jej używam, nawet dziś przy zamknięciu shorta. Oczywiście nie olewam jej jako bezwartościowej, dokładnie na tym to polega aby zdobyć choć minimalną przewagę a w dłuższym okresie czasu wychodzimy na plus.
Ale ja traktuję AT jako ieden z wielu różnych czynników. Z pewnością nie jest najważniejsza. Grzanę mam z masy nastoletnich ekspertów który cały swój mistyczny trading opierają bezmyślnie tylko na niej. Niestety , perfidne wyjebki na btc są zbyt
@cyberpunkbtc: Prawie się złapałem na twoje trollowanie, mam nadzieje że ty nie tak na poważnie? Wiadomo że rynek jest manipulowany w mniejszym i większym stopniu ale jeżeli szukasz genezy swoich niepowodzeń w grubasach to idź inną drogą.

Jak ty to sobie wyobrażasz że te grubasy to się wszystkie znają i piją sobie kawkę co poniedziałek, nie ważne z jakiego kraju są z Korei, USA Indii czy Rosji, poznali się po adresach
Pobierz d.....y - @cyberpunkbtc: Prawie się złapałem na twoje trollowanie, mam nadzieje że ty...
źródło: comment_b4yvM4FrT8Zb9jv4IBr55HS3gZVpMDtb.jpg
oznacza to że przy obecnej cenie coraz mniej osób chcę sprzedawać lub coraz mniej osób chce kupować. Którą opcje obstawiacie?


@dla_zabawy: oznacza to, że jest mniej traksackji "rzeczywistych" - handel na giełdach przecież jest poza łańcuchem i, generalnie, nie ma aż tak dużego wpływu na ilość w łańcuchu (pomijając ludzie przerzucających btc na własne portfele, ale kto by to dzisiaj robił...).
@cyberpunkbtc: Ogólnie wyróżniamy dwa rodzaje analizy. Analizę fundamentalna oraz analizę techniczną. W przypadku bitcoina analiza fundamentalna jest o tyle mniej skuteczna przez decentralizacje nie możesz patrzeć na takie wskaźniki jak inflacja, polityka ekonomiczna państwa, zatrudnienie bezrobocie ani na takie jak wynik finansowy spółki, nowe kontrakty.

Możesz opierać się na newsach czy na kodzie i zmianach w kodzie, więc AT daje dużą pomoc. Poza tym AT dokumentuje zachowania inwestorów a to czy
@Ranger: > oznacza to, że jest mniej traksackji "rzeczywistych" - handel na giełdach przecież jest poza łańcuchem

Nie to jest wolumen z danych giełdowych a nie z blockchaina, tak samo jak masz na coinmarketcap volumen masz z giełd a nie z blockchaina