Wpis z mikrobloga

No Mirki pijcie ze mno kompot, bo nastąpił powrót do korzeni. Dzisiaj przyszedł mi T440p i dysk SSD na m.2 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie miałem żadnego ThinkPada w rękach od 2 lat i powrót do tego typu laptopa i cycka (czyt. trackpointa), spowodował uczucie ulgi. Touchpad z X50 już do mnie idzie, bo ten fabryczny doprowadza mnie do szału. I brakuje mi klasycznego zaczepu od pokrywy laptopa (,). Kolejne elementy to matryca do wymiany na FHD IPS, a w przyszłości procesor i dołożenie dysku w miejscu napędu. Będzie bestyja na lata ().
#thinkpad #lenovo #laptopy #thinkpadmasterrace
  • 12
@uhu8: robocizna samemu ofc. Lubię grzebać w laptopach, a ThinkPady to najlepsze laptopy do zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kiedyś myślałem nawet nad kupnem X201/X230 i go potweakować. Ale nie o tym.
Budżet na wszystko mi wyszedł (wyjdzie) około 1700-1800.
T440p - 1150 (Klasyczny config czyli i5, matryca HD+, ale z 16GB RAM i stan bdb)
Touchpad - 150 (w sumie miałem opory przed chińskimi zamiennikami)
Dysk
ThinkPady to najlepsze laptopy do zabawy

@szary-obywatel: imo delle latitude tak samo dobre do dłubania bo i one i lenovo T idą z założenia do korpo gdzie pierwszą linią wsparcia jest własny dział IT klienta, więc bebechy muszą być w miarę łatwo dostępne (czyli nie jak niektóre ultrabooki, wymiana dysku wymaga demontażu wszystkiego na czynniki pierwsze)
@uhu8: nie zaprzeczam. Zastanawiałem się nad Latitude, ale jednak ThinkPad wygrał. Tylko wydaje mi się (może tylko wydaje), że ThinkPady są częściej tweakowane przez społeczność. Typu X230 FHD mod itd itd.
@uhu8: dlatego kupiłem T440p i konsolke. Chciałem złożyć PC, ale ceny GPU mnie skutecznie odstraszyły. Póki co będzie dobry jako codzienny laptop. Potem zrobię upgrade bebechów + procesor i laptop da radę z każdym zadaniem (wirtualizacja itp). A jaki ultrabook w takiej cenie i z takimi możliwościami rozbudowy by mi to dał? Żaden.
@uhu8: sprzedałem swój 850 dalej, bo go nie potrzebowałem niedawno, a znalazła się osoba bardzo potrzebująca (chyba od tamtego czasu robi już kopie zapasowe dysku lub danych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), a teraz chcę mieć 1x SSD i 2x HDD. A co do E6430 to też legendarny model i w bardzo dobrej cenie jak ktoś szuka taniego laptopa.
@szary-obywatel: za lapka niby to "przepłaciłem", ale miałem w komplecie nowy dysk, nową oryginalną baterię i stację dokującą. A i sam lapek i dok mają esata, więc i porządkowanie starych dysków jestem już w stanie robić na laptopie, w konfigu 2 SSD w środku + 2 HDD na esata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dlatego kupiłem T440p i konsolke.

chyba mamy podobny tok myślenia / ograniczenia budżetowe :-)
@uhu8: no cenowo wyszło jakieś 2k taniej (a to sam piec, bez klawiatury, myszy i porządnego monitora ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Ale z mnogością portów i opcji wygrywa E6230. Niestety w T440 już musieli zrobić nowe docki, które kosztują swoje...