Wpis z mikrobloga

Mirki, jak nie wiecie o co chodzi w bieżącej gównoburzy, to suchajcie mojej teorii.
Kontekst jest taki, że przed 2015 polska polityka była całkowicie zdominowana przez politykę niemiecką poprzez wiadomo kogo- Ryżego $#@!
Przyszedł 2015 i Amerykanie za pomocą paru sztuczek (kelnerzy, nagle doskonała kampania Dudy) zrobili w bambuko uśpionych ciepłą wodą w kranie Niemców i ich tutejszych sługusów.
Ten festiwal piany i fejknjusów to jest po prostu walka rządu niemieckiego o odsyskanie wpływu w najważniejszej kolonii.
Stad taka nieprawdopodobna nienawiść i agresja w niemieckich mediach na terenie Polski.
I stad teraz mamy tą gównoburze o nic.( I stąd mamy dotacje dla JP Morgana, tak przy okazji. )
Najlepsze jest to że Angela, jako poważny polityk, z jednej strony atakuje i naciska poprzez swoje media, a z drugiej strony wykonuje pojednawcze gesty, typu przyznanie że Niemcy są jedyni odpowedzialni za holokaust. Co za zakoczenie!
To dyplomatyczny komunikat do polskiego rządu "a widzicie? może te Niemcy to nie taki zły władca? My przynajmniej nie mamy siedzącej nam na plecach diaspory, zdoimy was gospodarczo, ale przynajmniej nie będziemy oskarżać o jakieś nieistniejące winy"
Z drugiej strony Amerykanie, jak każde normalne imperium dąży na maksymalnej wasalizacji zależnych kolonii, no i mają na głowie żydów, którzy wymyślili sobie autoidentyfikacje przez legendę o narodzie którego wszyscy nienawidzą, a szczególnie polacy - katolicy.
Natomiast w Pisie są dwie frakcje, frakcja miękkich strachliwych faj, którzy do Waszyngtonu tylko na kolanach, i frakcja twardych, którzy chcą wywalczyć pewną autonomię i korzyści.
Zgadnijcie do której frakcji należy Duda? (Duda ma jeszcze tą zaletę dla Amerykanów, że ma żonę dobrze urodzoną)
Zasadniczo Pis jest partią "amerykańską , a PO niemiecką. Ja osobiście sądzę, że mimo wszystko lepiej mieć dużego maj frienda dalej od granic, i lepiej jak nie jest on historycznym wrogiem, który napadał na nas 3422 razy. Poza tym Ameryka jest silniejsza, a zawsze lepiej należeć do klubu silniejszego brata.

No i mamy sytuację taką, że o brzydką pannę bije się dwóch mocarzy. Bo o dziwo brzydka panna jest bardzo ważna geopolitycznie, i gospodarczo.
#4konserwy, #polityka
  • 23
@oscar38: mialem taki etap w zyciu kiedy interesowala mnie gospodarka globalna. Siedzialem przy 4 monitorach okolo 18 godzin na dobe. Wytrzymalem tak 7 lat. Teraz jak wlaczam telewizor to na disney channel. I naprawde #!$%@? mam na to co sie dzieje. Moga sobie lby #!$%@? przy samej dupie :D
@oscar38: xD Boże, co za głupotki. I jeszcze ktoś toto zaplusował. Jakoś ta ajajaj "niemiecka" Polska za czasów PO miała u Amerykanów sto razy większe poważanie i wpływy niż teraz. Zgadnij kotku czemu?

Mam dla ciebie alternatywną hipotezę: PiS to banda idiotów nie mających pojecia o polityce międzynarodowej i nie rozumiejacych kompletnie, po co USA Polska jako sojusznik (Wskazówka: obecnie zasadniczo po nic). Banda idiotów, z którą ruska agentura robi, co
@oscar38: to nie jest pomysl, to jest reakcja naturalna. Organizm nie wytrzymal analizy wszystkiego i wszystkich 24/7. A #!$%@? w imie czego ? Ja , swoje zdrowie. No prosze cie. :D Idz do roboty na etat 8 godzin hihu smichu dziekuje dowidzenia panszczyzna #!$%@? , reszta zycia dla siebie dla rodziny a nie zebym ja sie #!$%@? martwil o los planety. 99.9% ludnosci nawet nie wie ze istnieje.
@oscar38: dobra teoria spiskowa, tłumaczy nawet trochę ogłupienie opozycji - myślisz, że opozycja jest tak idiotyczna, bo już nie dostają wytycznych z Niemiec i nie wiedzą co mają robić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@oscar38: "Merytorycznego" Poczytaj jakieś wypowiedzi zawodowych dyplomatów i przestań fantazjować, że jak z rządzącymi politykami danego państwa inni przestają rozmawiać, to właśnie bardzo dobrze, bo to znaczy, ze wszyscy zabiegają o ich względy. Naprawdę, ręce opadają.

A co do pozycji Polski przed 2015 - kto załatwił szczyt NATO w Warszawie? Duda? Macierewicz? No kto?
@oscar38:

Ten festiwal piany i fejknjusów to jest po prostu walka rządu niemieckiego o odsyskanie wpływu w najważniejszej kolonii.

Stad taka nieprawdopodobna nienawiść i agresja w niemieckich mediach na terenie Polski.


Ja myślę że skrajna niekompetencja PiSu w jakimkolwiek obszarze nie będącym obsadzaniem stanowisk kierowniczych spółek państwowych jest lepszym wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji, niż twoja teoria spiskowa.

Co do fejnjusów, przypomnę że jeszcze niedawno PiS utrzymywał, że ustawa o IPN nikomu nie
koś ta ajajaj "niemiecka" Polska za czasów PO miała u Amerykanów sto razy większe poważanie i wpływy niż teraz.


@Andreth: o, a jak to mierzyłaś? Jak porównałaś? Czekam na analizę geopolityczną. A nie, nie czekam, bo jesteś trollem który nie ma pojęcia o czym mówi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Przecież nikt się o Polskę nie bije.


@Neratin: rosyjska agentura też rozumiem. Dawno tak głupiego zdania nie przeczytałem, a zacząłem od Andreth, więc niezły wyczyn. Ot Polska, kraj nieważny, brzydka panna na wydaniu, część Rosji w domyśle również zakładam, bo kto by brzydką pannę pośrodku Europy chciał ( ͡~ ͜ʖ ͡°)