Wpis z mikrobloga

Poszukuję informacji skąd mogę pobrać obraz OS X Snow Leopard ( z tego co ustaliłem to najnowsza wersja jaka pójdzie na iMacu który posiadam ). Przekopałem warezy. google. Do chomika nie mam dostępu na chwilę obecną. Nie mogę odpalić systemu na iMacu żeby próbować pobrać go z jakiegoś AppStore bo ktoś inteligentny zainstalował na nim Windows XP. Parametry z naklejki to core2duo 2.16, 1GB Ram, 24 cale. Ktoś coś?

#imac #apple #osx
  • 17
@desppero: Nie działa. Wypaliłem to na płytę i się nie bootuje poza tym później sprawdziłem, że to prawdopodobnie jakaś łatka bo zajmuje tylko 238MB, a system raczej zajmie kilka GB.
@ddk15: Próbowałeś trybu recovery? (Option+Command+R lub Shift+Option+Command+R). Może coś jednak jest na jakiejś ukrytej partycji.

Jak dołożysz ramu do 2GB będziesz mógł zainstalować OSX 10.7.

Czy masz jakiś inny komputer z systemem od Apple?

macOS się nie formatuje tylko przywraca system


@desppero: Nie do końca to jest prawda. Ja zawsze czyszczę dysk do zera i instaluję z pendrive'a. Tym bardziej jak sprzedaję komputer to nie chcę, żeby ktoś mógł łatwo
@desppero:
1. System, który przeżył kilka aktualizacji zawsze będzie trochę mniej wydajny niż taki "na czysto" zainstalowany z jednego najnowszego obrazu
2. Jak sprzedajesz komputer to bez kilkukrotnego wymazania dysku wszystkie twoje pliki są do odzyskania w parę minut mimo wybrania opcji ich usunięcia.
@ddk15: Sprawdź dokładnie, czy to co znalazłeś na zatoce to nie jest czasem wersja pod hackintoshe. Zdaje się, że kiedyś krążyły po sieci takie wersje. Szukam ci właśnie tutoriala jak zrobić pendrive'a bootowalnego z tym systemem.
Ponawiam pytanie, czy miałeś kiedyś jakiegoś maca z systemem Lion, albo kupowałeś kiedyś w Mac App Store system Lion.
@nalej_mi_zupy: nie miałem maca. Ten mac trafił do mnie po naprawie zasilania i nic o nim nie wiem. Odpaliłem OS X za pomocą klawisza Alt(option) przy starcie gdzie wyświetliły mi się dwie opcje ( Macintosh HD i Windows ) więc jednak coś tam na tym dysku chyba zostało. Spróbuję wyczyścić system i zaktualizować do najnowszej dostępnej wersji dla tego Maca
@ddk15: No to prawdopodobnie jest standardowo windows na BootCampie postawiony. Możesz go potem usunąć już z poziomu OSX-a.

Tak jak pisałem - spraw mu więcej ramu (maksymalnie połknie 3GB), kup jakiś tani SSD i zainstaluj OSX 10.7 Lion i będzie fajnie śmigał do internetu i prostych prac biurowych.

A o innego maca pytałem, bo jak już kiedyś kupowałeś akutalizację i masz pod swoim Apple ID przypisanego Liona to nie będziesz musiał
@nalej_mi_zupy: Jeszcze pytanie odnośnie kont bo widzę, że administrator jest zahasłowany, a zostało jakieś zwykle konto. Mogę go jakoś wymazać do ustawień domyślnych? Nie zależy mi na jakichkolwiek danych/ Nie reaguje na klawisze Command+R (win+r) bo nie posiadam do niego klawiatury oryginalnej. Reaguje jedynie na lewy Alt(option) gdzie moge wybrać system.

Swoją drogą dziwny system ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ddk15: No żeby się załapać na darmowy update do Liona to musiałbyś się wstrzelić w bardzo specyficzny czas z kupowaniem jakiegoś Maca. Ale zapytałem dla pewności, bo wtedy możnaby było od kogoś pożyczyć na chwilę płytki SL, zalogować się do Mac App Store i z jego poziomu zrobić update do Lion i mieć wszystko zgodnie z licencją. Bo licencja jest przypisywana nie do komputera tylko do konta Apple ID.

Bodajże również