Wpis z mikrobloga

@Jackal99 Balsamy z nivea, mają na opakowaniach napisanego czy nawilżają mocno czy bardzie delikatne. Ja zawsze biorę tę mocniej nawilżające i jest świetnie.
Nie polecam cienkich opartych na glicerynie balsamów bo to nic dobrego nie robi, ani wszelkich oliwek (tym bardziej w żelu) opartych na oleju mineralnym bo one się w ogółem Noe wchłaniają, więc jedyne co robią to zapobiegają dalszemu wysuszaniu i wsiąkają w ubrania.
@Jackal99: spróbuj Alterra Reichhaltige Korpercreme Bio - Granatapfel & Bio - Sheabutter. Ja jestem dość na bakier z nawilżaniem ciała, ale ostatnio to już przegięcie jaką mam suchą skórę, a to nawet jak zapominam regularnie używać to fajnie ją nawilża i koi.
@Jackal99: Przede wszystkim kup sobie coś delikatniejszego do mycia, najlepiej bez sodium laureth sulfate/sodium lauryl sulfate w składzie. Tak jak wyżej dziewczyny napisały - sprawdzą się żele dla dzieci, np. z Johnson's Baby. Nie ma potrzeby przepłacania na apteczne żele, jeśli nie masz atopowej skóry. Z ekonomicznych to standardowo żel do higieny intymnej Facelle ;). Ja jeszcze mogę polecić olejek do mycia z Isany. Przypomina oliwkę, ale ma substancje myjące