Wpis z mikrobloga

@Imperator_Wladek: najlepiej zrobić tak żeby samorząd na poziomie powiatu sam sobie ustalał czy chce handel czy nie. Jak stare baby na podkarpaciu chcą sobie zakazać to droga wolna. A jak we Wrocławiu czy Warszawie chcą handlować w każdą niedzielę to sobie radni przegłosują i elo.
  • Odpowiedz
@szasznik: Akurat na Podkarpaciu najwięcej osób robiło zakupy w niedzielę a najmniej na Śląsku. Jakieś 8 lat temu były badania na ten temat, jak chcesz to nawet mogę je znaleźć.
  • Odpowiedz
@Imperator_Wladek: odpowiedź dla inteligentych - wszystkie powyższe postulaty się godzą ze sobą:
- każda niedziele jest handlowa,
- każdy pracownik sklepu ma co najmniej 2 niedziele wolne (w pozostałe są jego zmiennicy),
- a jak już pracuje w niedziele to dostaje +100% do dniówki

szach maty Szury ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 8
@Imperator_Wladek

- dwie handlowe
- dwie kolejne dobrowolne dla pracownika, albo pracuje za wyższą stawkę albo chce mieć wolną

I każdy ma swoje postulaty spełnione, temat załatwiony na pierwszym, maks drugim posiedzeniu Sejmu w normalnym trybie i przechodzimy do poważnych rzeczy, a oni grzeją temat niedziel handlowych, wcześniej aborcji jakby to były co najmniej sprawy wyjścia polski w UE
  • Odpowiedz
@szasznik: Wszystkie sprawy światopoglądowe powinny być tak rozwiązywane. A rząd powinien zajmować się ważnymi sprawami takimi jak gospodarka i polityka międzynarodowa.

Aborcja, małżeństwa gejów czy handlowe niedziele - to przecież nie są kluczowe sprawy w życiu 99% z nas a zakiś niewyjaśnionych przyczyn te właśnie kwestie posiadły uwagę większości ludzi a nie to czy będzie za co wykarmić dzieci...
  • Odpowiedz
to nie za działa bo to daje ludziom wolność a pisowcy chcą mieć po swojemu wszędzie XD


@BetonowePlacki: wiadomo że pisowcy nie wprowadzą, ale może następna władza będzie miała trochę rigczu.
  • Odpowiedz
Akurat na Podkarpaciu najwięcej osób robiło zakupy w niedzielę a najmniej na Śląsku. Jakieś 8 lat temu były badania na ten temat, jak chcesz to nawet mogę je znaleźć.


@DrCieplak: wcale by mnie to nie zdziwiło. Konserwy są znane z hipokryzji.
  • Odpowiedz
@szasznik: no wiem wiem, generalnie jest za tym aby samorządy miały więcej władzy na tym co się dzieje. Decentralizacja wydaje się fajnym pomysłem, pod warunkiem że na wschodzie znowu nie zacznac robić stref no-lgbt XDDDDDDDD
  • Odpowiedz