Wpis z mikrobloga

@salvador5000: ale przewał publicznych pieniędzy.

btw. chwalę się, będę brał dofinansowanie na panele PV. Też marnotrawstwo pieniędzy, bo ta inwestycja nie ma prawa się zwrócić.... ale skoro dopłacają większość kasy, to MI się zwróci szybko. Po prosty wszyscy się złożą na tę moją "ekologiczność";D
@szybki_zuk natomiast ty masz pojęcie... Mam Ci pokazać dyplom inżyniera elektroniki żebyś zaczął wierzyć? Widziałeś żeby jakiś samochód elektryczny się zwracał inwestycyjne? Wiesz ile wytrzyma akumulator w takich warunkach? Wiesz dlaczego taki projekt wygrał przetarg? Bo dostał dofinansowanie właśnie za bycie "eko". To dofinansowanie nota bene pochodzi z naszych podatków, więc żadna w tym oszczędność. Gdyby to było opłacalne, to każdą nową lampę robili by taką. A jakoś w mieście królują sodówki.
natomiast ty masz pojęcie...


@stassma: Nie mam, dlatego zapytałem xD

Wyraziłem swoją opinię, a Ty pytasz o źródło xD


@stassma: Wygląda jakbyś śmiał się sam z siebie. Opinię to sobie możesz mieć o tym czy niebieski to ładny kolor, ale jak stwierdzasz, że coś jest nieopłacalne to wywnioskowałem, że masz dane na ten temat.

Gdyby to było opłacalne, to każdą nową lampę robili by taką. A jakoś w mieście królują
@szybki_zuk chcesz mieć źródło, to sprawdź sobie ile kosztuje utylizacja akumulatorów, jakich warunków potrzebują żeby długo działać, ile kosztują, jaką wydajność maja panele fotowoltaiczne i ile ona spada kiedy są zabrudzone. Serwis tych latarni będzie kosztował krocie.
@stassma: Pieprzysz, panele z łatwością same się czyszczą. U mnie są rok i czyste jak łza. Utylizacja aku kosztuje 25zł, chyba że kupujesz nowy to dajesz w zastaw za darmo. Jeden panel u mnie ma wystarczającą moc (i sprawność) by pół domu chodziło na nim od marca do tej pory tylko z niego (TV, wiatraki, oświetlenie, osuszacz i pompy basenowe).