Wpis z mikrobloga

#elektronika #audio

Jeden kanał we wzmacniaczu mi słabiej gra... Podałem ten sam sygnał z generatora funkcji na wejście audio wzmacniacza i sygnał wyjściowy na oscyloskop. Przebiegi nie są urywane ani nic ale różnią się amplituda i są przesunięte względem siebie o 90 stopni. Możecie z tego wywnioskować co poszło? Czy to nie jest jakiś kondensator przypadkiem? (W silnikach jednofazowych kondensator robi przesunięcie fazowe żeby to wgle działało) Załączam zdjęcie.
Pobierz
źródło: comment_PKZOsGU49ryRdrOvHuqTZrLmcp4IVWwu.jpg
  • 9
@Yggas: bardzo dobrze przypuszczasz że kondensator. Gdyby była walnięta jakaś sekcja (np ostatnie tranzystory i sygnał by szedł tylko z driverów) to byś miał sygnał albo taki sam ale słabszy, albo obrócony o 180', a nie 90'
@Yggas to są kondensatory zasilacza, więc raczej nie przesuwają sygnału. A ten ślad pod nimi to może być klej. Takie duże kondensatory są często przyklejane. Ale możesz wylutować i sprawdzić ich pojemności i esr.
@stassma: no to nie wiem, kondensatory wydają się być wizualnie w porządku, musiałbym chyba wszystko posprawdzać pod napięciem czy trzymają napięcie czy przebite... Te z boku to są tranzystory mocy przy radiatorach?