Wpis z mikrobloga

Ten uczuć gdy w niedzielę w komunistycznych Chinach poszedłeś sobie na luzaku do sklepu, do galerii, kupiłeś co chciałeś, a w poniedziałek rano patrzysz a tam całe mikro zawalone bulem żopu xD

Ja #!$%@?, co wyście tam #!$%@?. Jak mam wracać do kraju skoro eskaluje kaganiec czysto komunistycznych wymysłów? Chciałem wracać na stałe w tym roku, ale chyba zmienię destynację...

#chiny #zakazhandlu #zagranico #dobrazmiana
  • 19
@thekrepa: Jak tam, Google już działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak byłem ostatnio to już nawet VPN się nie chciał łączyć. Chiny to akurat słaby przykład wolnego kraju xD Chociaż trzeba przyznać, że lepiej dbają o swoich niewolników niż "nasz" polskojęzyczny rząd.
Nie żebym popierał zakaz handlu, bo to jakiś idiotyzm kompletny... Z zasady nie uznaję żadnych zakazów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@seba098765: Chodzi o to ze niedziela jest dniem swietym w Chrzescijanstwie i nie powinno sie w tym dniu handlowac.Obecna centroprawica jest silnie za Chrzescijanstwem i dlatego zakazuje handlu w niedziele.Podobnie ale nie tak samo jest w Islamie gdzie takim dniem jest piatek.Pamietam jak dawniej ludzie jezdzili na roboty do krajow arabskich to mieli wolny piatek a nie niedziele.Teraz zapewne bialym np w UAE zezwalaja na wolne w niedziele
Wg mnie obecny
@seba098765: W Niedziele nie powinien Chrzescijanin handlowac bo Bóg ustanowil niedziele dniem świętym.Teraz z jednej strony mamy Chrzescijan ktorzy faktycznie powinni sie ograniczyc w zakupach w niedziele i ateistow ktorych to nie interesuje.PiS stwierdzil ze zablokuje mozliwosc handlu wszystkim zarowno Chrzescijanon zeby ich nie kusilo i ateistom no tutaj to jest utrudnienie dla nich.Teoretycznie moze chodzilo o to ze pracownicy Chrzescijanscy sa zmuszani do pracy w niedziele.Carrefour nie zmusza niewiem jak
@thekrepa: I po co te wycieczki personalne i wyzywanie od Januszy od razu? Co dzieci w szkole pewnie są niegrzeczne i nie chcą się uczyć angielskiego to trzeba się gdzieś wyładować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@thekrepa: Czyli nie trafiłem ze stereotypem, że pewnie jak 9/10 białych siedzisz tam i uczysz angielskiego bo to najłatwiejsze co można w Chinach robić. To dobrze - szanuję ludzi którzy nie idą na łatwiznę.
Ty też nie trafiłeś bo akurat VPN firmowy, z resztą drugi do prywatnego serwera też próbowałem i żaden nie dał rady.

Co robisz w Chinach w takim razie, jeśli można spytać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertK: bzdury. jak już to dniem świętym była sobota, pozatym szabat nie obowiązuje chrześcijan. jakbyś napisał, że katolicy mają nie handlować w niedzielę, to bym się nie czepiał.