Wpis z mikrobloga

@Ar_0:
"Najczęściej popełnianym błędem jest rozpoczynanie wiadomości służbowej od słowa Witam. Wyraża ono wyższość nadawcy nad odbiorcą, ponieważ sugeruje powitanie odbiorcy maila w przybytku nadawcy (mieszkaniu, domu, rezydencji, na przyjęciu itp.). Słowo Witam jest poprawne w sytuacji, kiedy podczas faktycznych odwiedzin dowolnej natury gospodarz wita gości w swoim domu"
@etui64: kolejne bordo, które sie czpeia słówek i nie widzi drugiego dna. Chodziło mi o to, ze nie wiem czemu się tego czepiają, powinno byc w mojej opini dopuszczone. W koncu na samym początku wymieniłem zalety. Do bordo naprawde trzeba gadać tak tak nie nie bo nie zrozumieją nic.
@etui64:
Wziąłeś to "witam" pewnie stąd albo z innej stronki gdzie powielają te nowogłupoty:
http://gentlemanschoice.pl/poczta-e-mail-10-najczestszych-bledow/
Problem jednak w tym że ta porada też nie jest logiczna. Pisanie do szefa albo współpracownika Szanowny Panie zamiast Witam jest idiotyczne, brzmi dziwnie i snobistycznie. Do osoby którą znasz z pracy, ze szkoły ale nie jesteś blisko najlepiej się komunikować w mailach od słowa Witam. Poza tym czepianiem się słowa Witam jest czymś dla mnie
@Ar_0

@sorhu co wy macie z tym "witam"?


To są ludzie, którzy na quadcopter mówią dron, ale "witam" im przeszkadza.
Psy szczekają, karawana idzie dalej. W korespondencji internetowej przyjęło się to niepoprawne "witam" i masz rację - tak już zostanie. Pozostanie im smarowanie dup maścią tak jak ja musiałem smarować swego czasu swoją z powodu tych "dronów".
@adekad: ale to mirek wysnuł domysły, więc jaki paragraf? Janusz po prostu nie chce wysłać vinu, bo nie ma takiego obowiązku i już mirek jakieś teorie układa i gównoburzę kręci.
Historia samochodu była pewna gdyż byłem jego jedynym właścicielem (salon pl)więc nie było mowy o wypadku czy kręceniu. Ostatecznie po prostu zapraszałem do pobrania numeru VIN osobiscie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@ZnienawidziszMnie: Ale kupujący nie zna historii samochodu, a za pomocą VIN może próbować ją zweryfikować. Dodatkowo za pomocą VINu można szybko sprawdzić czy sprzedający nie za bardzo pofantazjował w kwestii wyposażenia samochodu.
@pss8888: Pisząc maila do osoby, z którą już się w tym dniu witałeś też piszesz "witam"? Kiedyś pracowałam z gościem, który miał szablon w mailu "Witam Pozdrawiam" i jak do mnie pisał to też zawsze było to "Witam", mimo, że siedzieliśmy biurko w biurko... A mógł po prostu napisać po imieniu.
@etui64: a rzeczywiscie, moj bład. Wykop mi nie pokazał powiadomienia. Najmocniej przepraszam. A co do komentarza. JA WIEM, ZE MOJA OPINIA NIE JEST MIARODAJNA i się nie liczy. Ja wiem, ze nie używa sie słowa witam w takich sytuacjach. Mi chodzi o to, ze w mojej opinii powinno się móc tego uzywac z racji argumentów, które pisałem. Jest to słowo w brzmieniu nawet bardoz neutralne. Tutaj nie ma sytuacji jak np.
@etui64:

Pisanie do szafa witam świadczy o totalnym debiliźmie jako że forma ta zakłada wyższość piszącego nad adresatem!

właśnie to mnie najbardziej zdziwiło w tym artykule na który się powołujesz. W żadnym wypadku nie można przyjąć że użycie słowa witam określa wyższość kogokolwiek. Słowo witam to nic innego jak pozdrowienie kogoś przy spotkaniu podobnie jak słowa cześć albo dzień dobry. Nawet jeśli przyjmiemy że wita gości gospodarz to nie oznacza że