Wpis z mikrobloga

Spora ogólnoświatowa korporacja. Stanowisko polegające na zmienianiu nazw plików. Czujecie to? Siedzi człowiek i cały miesiąc zmienia pieprzone nazwy plików według dostarczonej tabelki. Za pomocą Excela i wiersza poleceń jego miesięczną pracę można wykonać w 3 godziny, ale nikt tego nie widzi.

Sam nie wiem co o tym myśleć. Jakbym tak wyskoczył z tym gdzieś to firma oszczędziłaby kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ale w sumie... po co? Chłopak straci pracę, a ja tych pieniędzy przecież nie dostanę. Swoją drogą bardzo kręci mnie wyszukiwanie takich usprawnień i codziennie widzę jakieś potencjalne ułatwienia. No ale to trochę kopanie dołka pod samym sobą.

#korposwiat #pracbaza #excel
  • 11
@Kajotpe: ja robie w srtosunkowo małej polskiej firmie, ale jest takie coś jak zgłaszanie pomysłów racjonalizatorskich, i dostaje sie % od zaoszczędzonych pieniędzy, jak pomysł wypali.
Tak ze juz kilka osob zgarnęło premie po kilkadziesiąt koła.. Nie ma w korpo takich rzeczy?
A gość raczej roboty nie straci tylko dostanie inne zajęcie to bym sie nie przejmował.
@Issac: @anty-fronda: To nie zadziała. Po prostu to usprawnią, a ja dostanę co najwyżej uścisk dłoni dyrektora. A takie szantażowanie "wiem ale nie powiem, chyba że dacie hajs" to chyba trochę dziecinada i zamknięcie drzwi jeśli chodzi o jakiś rozwój w strukturach firmy.

@Gaya_Deguchi: Korpo po prostu. Stanowiska "specjalista ds. " tak często wyglądają.
Swoją drogą bardzo kręci mnie wyszukiwanie takich usprawnień (...) No ale to trochę kopanie dołka pod samym sobą.


@Kajotpe: Wyszukuj, znajduj, stosuj, ale się nie przyznawaj. Jeśli pracodawca nie potrafi docenić wydajnego pracownika, to nie ma sensu się wychylać i przepracowywać za bezcen.

A patent z automatyzacją opchnij chłopakowi w zamian za to niech Ci co jakiś czas wyświadcza przysługę - będzie miał w pracy sporo wolnego to i Ciebie odciąży