Wpis z mikrobloga

@MaddoxX1911:

Debata na temat projektu prawyborów. Obywateli RP i polityków opozycji.

https://www.facebook.com/events/1378595882245632

Mogę powtórzyć, bo Święcicki to zapodał publicznie. W obliczu nadchodzącej, kolejnej klęski wyborczej, jak mówią sondaże i gremialny #!$%@? na opozycję parlamentarną, PO ma taką kontrpropozycję wobec prawyborów samorządowych: a róbcie sobie swoje, kochane ruchy obywatelskie, a wyłonionym kandydatom oferujemy ochłap kilku miejsc na listach partyjnych.

Kochana PO: mamy wasze propozycje głęboko w d... Między innymi dlatego, że naprawdę,
@yeron: .Nowoczesna i chciałaby, i boi się (boi się PO). Z partii (nie licząc planktonu typu Zieloni) właśnie .N jest bodaj najbardziej przychylnie do idei prawyborów nastawiona. Za dwa dni konferencja prasowa we Wrocławiu, z tego co wiem tam kandydat .N opowiada się za prawyborami.
@Andreth: w PO są ludzie którzy zainwestowali swój czas i pieniądze lata temu, założenie że ot tak z tego zrezygnuje nie ma podstaw. Sama byś oddał "biorące" miejsce na liście komuś?

Z ich punktu widzenia marginalne ruchy nie są im do niczego potrzebne, wręcz są traktowane jako konkurencja. Co by potwierdzały ich ostatnie akcje mające utwardzić wizerunek PO jako jedynego wojownika z Pisem.
w PO są ludzie którzy zainwestowali swój czas i pieniądze lata temu, założenie że ot tak z tego zrezygnuje nie ma podstaw. Sama byś oddał "biorące" miejsce na liście komuś?


@stan-tookie-1: Idea prawyborów to poddanie się demokratycznej kontroli na etapie tworzenia list, nie "oddanie" komuś miejsca. Jeśli kandydat PO ma poparcie, wejdzie. A do tego jest znaczna szansa na zwiekszenie tortu do podziału, bo prawybory podnoszą frekwencję (po jednej stronie).

Z
Idea prawyborów to poddanie się demokratycznej kontroli na etapie tworzenia list, nie "oddanie" komuś miejsca.


@Andreth: to tłumacz to p. Kijowskiemu i Petru którzy z godziny na godzinę się obrazili jak tylko nie zostali wybrani szefami. czy wcześniej prawie każdemu liderowi który przegrał wewnętrzny spór w partii. na myśl przychodzi jeszcze np. Pawlak który de facto po ostatniej przegranej na lidera PSLu odpuścił całkiem. cieżko jest "szefom" przyjąć do wiadomości że
@stan-tookie-1: U nas panuje 'demokracja kanibali' - wygrywający zjada pokonanego. I KOD, i .N byłyby w lepszej formie (nie wiem jak PSL, nie śledzę), gdyby uznały, że przegrywajacemu też się coś należy. (Niezależnie od tego, co myślę o Kijowskim, bo obecny zarząd KOD nic lepszego sobą nie przedstawia - .N się lepiej prezentuje, a i Petru więcej wart od Kijowskiego).

Dygresja: Kasprzak (który ma gołebie serce do różnych pokrak intelektualnych i