Wpis z mikrobloga

@fonex_pl: bardzo ważne pytanie widzę ,że orientujecie się ponadprzeciętnie czy #ezviz to produkt #hikvision i czy mam szanse na opis sytuacji :
- Zakup kamery na allegro Ezviz C3C
- Kamera dotarła ale niestety po próbie dodania do aplikacji Ezviz lub Hik-Connect dostaje informacje że kamera jest
przypisana do innego konta możliwość tylko podglądu w tej samej sieci Lan -
- wypięcie się sprzedawcy i totalne olanie mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- posiadanie ustrojstwa które jest kulawe technologicznie

i tutaj pytanie czy jest możliwość po kontakcie z Hikvision rozparowania tej kamery ze starym kontem oczywiście po przedstawieniu wszystkich numerów z pudełka i kamery oraz dowodu zakupu ?
a jeśli tak z kim się kontaktować Bardzo Was proszę o odpowiedz .

#cctv #monitoring
  • 16
@boguslaw-pomietlo: kupiłeś na Allegro od Sprzedawcy, który ma Cię gdzieś? Ile przycebuliłeś na cenie w takim razie? Wiesz, czasem lepiej zapłacić więcej i mieć porządny support. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

To jest używka? Niestety ciężko mi w tej kwestii cokolwiek napisać. Miesiąc temu mieliśmy wejść w Ezviza, ale po dogłębnej analizie darowaliśmy sobie. Oficjelami na Polskę byli chyba Komputronik i ktoś tam jeszcze, nie wiem jak jest
@fonex_pl: Dziekuje kurza twarz ok 100 zł cebula taniej , miała być tylko powystawowa w 100% sprawna i zonk . mam kilka kamer ezviza i wewnętrzne i zewnętrzne ale kupowałem nowe i wszystko działa jak należy , raz czlowiek chce oszukać przeznaczenie i już schody ( ͡º ͜ʖ͡º) Pozdrawiam
@fonex_pl: przede wszystkim bardzo dużą zaletą dla mnie jest że każda ma osobne pamięć -karty SD jeśli chodzi o chmurę fajna rzecz kupuje tylko w miesiącach wakacyjnych gdy mnie długo niema w domu . Teraz jeśli chodzi o jakość obrazu mam w domu 4 x Ezviz 0 mini wszystko 720p na zewnątrz 2 ezviz husky 1080p i raz ezviz C3C- obraz dużo gorszy od przeciętnej kamery 2 MPx od Hik-a ale
jeśli chodzi o chmurę fajna rzecz kupuje tylko w miesiącach wakacyjnych gdy mnie długo niema w domu


@boguslaw-pomietlo: Też mam ich 2 kamery O Plusa i Mini, ale nie mogę ustawić nagrywania w chmurze, mówią, że Polska nie jest wspierana. Jak Tobie się udało? Zarejestrowałeś się z innego kraju? Właśnie na wakacje chmura by się przydała, bo nagrywanie na kartę jest dobre jak jest się w domu.
w aplikacji ezviz--CloudPlay-Payment


@boguslaw-pomietlo: no właśnie, ja w tej ich androidowej aplikacji Ezviz nie mam tej opcji CloudPlay. W który miejscu masz tę opcjie? Czy nie w Storage? Ja mam tam tylko SD Card. Oni twierdzą, że to dlatego że zarejestrowany jestem z Polski.
@zigibombes: powiem tak dzieki iftt można ustawić że po wykryciu alarmu w kamerze wyśle @ z obrazem na skrzynkę ( nie tylko powiadomienie z aplikacji ezviz) lub zapali światło rozszerza też możliwości współpracy z asystentem Google, funkcji jest bardzo dużo dzięki ifft można łączyć różne urządzenia które są zgodne z usługą IFTT.
powiem tak dzieki iftt można ustawić że po wykryciu alarmu w kamerze wyśle @ z obrazem na skrzynkę


@boguslaw-pomietlo: Właśnie tego mi mi w ezviz brakuje, wysłania na maila a najlepiej na SMSa gdy telefon jest offline np za granicą. Czy to jest płatna usługa?
@zigibombes: wystarczy zarejestrować się IFTTT z przeglądarki na komputerze i tam zrobić sobie sceny zobacz Tutoriale na YouTube to bardzo proste , na pewno sobie poradzisz kup sobie tani google home mini da się za 100 zł wyrwać i zainstaluj blisko wejścia wystarczy powiedzieć "turn off camera...." jak wrócisz i już nie masz powiadomień a jak wychodzisz analogicznie "turn on camera" ja korzystam jeszcze z przystawki fire stick oraz echo dot
@boguslaw-pomietlo: Ha! nie miałem pojęcia, że to ma takie możliwości. Dzięki za detale. Ja planuję do tych kamera dokupić centralkę ezviza A1 i czujniki, ale póki co nie udało mi się jeszcze uporać z uruchomieniem zapisu do chmury, mimo że zarejestrowałem się na nowym koncie jako user z Niemiec (mówią, że ich chmura nie supportuje Polski). Sam wiesz, że zapis lokalny na kartę to wąskie gardło takiego systemu (intruz może zniszczyć