Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam laptopa, znajomość tematu bliska zeru.
Budżet: 2500 zł
Użytkowanie: Internet, praca, nauka

Na razie jedyny wymóg, to żeby był mniejszy niż 15 cali i niezybt ciężki (w domu, gdzie korzystam z niego najwięcej, i tak jest podłączony do monitora), miał wejście HDMI, i bardziej niż na zawrotnej prędkości zależy mi na tym, żeby posłużył mi parę dobrych lat (obecny Fujitsu kupiłam w lutym 2012 i po upadku, utracie danych i lekkim przypaleniu obudowy świeczkami, oraz katowaniu na uczelni uwiera mnie jedynie lekkie buczenie i spowolnienie, choć nadal do przeżycia). Dodatkowo zakładam, że z samego laptopa (bez monitora) będę korzystać w podróży, raczej rzadko. Więc skłaniam się ku matowej matrycy. Ostatnia rzecz to internet: mam kartę SIM służącą tylko do internetowania, więc potrzebowałabym takiego wejścia, które nie wiem jak się nazywa.

Z jakiegoś powodu najbardziej zaufałabym HP i Dell, ale nie jest to kwestia ostateczna.

Pytanie dodatkowe:
1. Jeśli w domu laptop jest w jednym miejscu, ciągle na kablu, to dobrze jest wyjąć baterię? Słyszałam kiedyś taką teorię.
2. Czym jest dysk SSD i czy kupić laptop z czy bez? Zaznaczę tylko, że nie umiałabym zamontować niczego w laptopie.
3. Czy korzystanie z laptopa np. w łóżku, trzymając go na kolanach/pościeli etc. bardzo wpływa na jego kondycję?

Z góry dziękuję!

#laptopy #szukamlaptopa wołam @Pustulka
  • 15
@Powuyo: Kurczę, tak patrzę na te ThinkPady no i... kwestie estetyki są oczywiście trzeciorzędne, ale te komputery są brzydkie jak noc ( ͡° ʖ̯ ͡°) ThinkPad to był mój pierwszy laptop i nie pamiętam, żebym narzekała, ale no. Głupota, wiem.
Masz doświadczenie z komputerami poleasingowymi? Nie jest tak, że nie wiesz co Ci się tam trafi?

@Marpop wleć jutro jakoś wcześnie, będę w pracy od rana do
@Juppi_: te nowsze nie są przecież brzydkie! klasyka :)
mam polisingowego T420s od prawie dwóch lat i nastepny jaki kupie to będzie t460s jak obecny w końcu padnie xd

Są firmy które sprzedają narawdę zadbane sprzęty i często nawet z gwarancją.
Masz doświadczenie z komputerami poleasingowymi? Nie jest tak, że nie wiesz co Ci się tam trafi?


@Juppi_: T460s jest całkiem niezłym laptopem, ale jeżeli mają jeszcze gwarancję do 2019/2020 roku to na pewno nie w Polsce, bo lenovo Polska jej nie respektuje dopóki nie przedstawisz oryginalnego zakupu z danego kraju, a nie ukrywajmy, że nikt kto sprzedaje te outletety/refurby/używki takiego nie ma. Może też znajdzesz della e7470 z modemem ewentualnie możesz