Wpis z mikrobloga

@haliczka: Dla mnie forma jest drugorzędna. Na pierwszym miejscu liczy się zgodność z faktami, przeniknięcie tematyki. Iluż to na necie osób bez zielonego pojęcia, dopowiadających sobie wysnute z palca rzeczy, szukając potwierdznia dla własnych oderwanych od rzeczywistości mniemań? Więcej "Cejrowskich" tej niełatwej dziedzinie wiedzy doprawdy nie potrzeba...
@haliczka: Wyraziłem tylko własną opinię. Problem polega na tym, że to trudny i wymagający poświęcenia kawałek nauki. Podobnie jak choćby filozofia, niekoniecznie należy do kultury obrazkowej, dlatego przekaz nastawiony na doznania wizualne łatwo może przysłonić istotę. Zapewne zabrzmię nienowocześnie, ale w tym przypadku zwykły tekst nie jest wcale gorszym medium. Pozwala zatrzymać się na poszczególnej idei (a nawet na własny komentarz w mysli) czy w mgnieniu oka (nomen omen) powtórzyć sentencję.
@biliard: Dzięki. Jeśli pierwsze pytanie dotyczy studiów, to jest to mój drugi kierunek po socjologii, jak nietrudno się zatem domyślić szczególnie interesuje mnie wpływ religii na społeczeństwo, a także religie antyczne :) Co do drugiego pytania, po prostu zostanę na uczelni.