Wpis z mikrobloga

A wkur** mnie już te pytania ludzi, którzy z programowaniem mieli wspólnego tyle, że programują co weekend pralkę... Nie wiedzą co chcą, nie wiedzą nawet, czy w ogóle chcą programować. Nie znają podstaw niczego, ale pchają się do tego, bo przeczytali, że programiści to siedzą sobie i tylko biorą za to kasę. Jaka przyjemna, łatwa i owocna praca.

Weź Ty jeden z drugim przeczytaj jakąś książkę, zrób jakiś prosty kurs jakiegokolwiek języka w internecie, na który poświęcisz 50 godzin. Zobaczysz, czy po siedzeniu 14 godzin w ciągu doby nie boli Cię dupsko, czy od patrzenia tyle samo czasu w monitor nie bolą Cię oczy, a od ruszania myszką i pisania - nadgarstki. Zobacz, czy Twój mózg przyswoi podstawy programowania (pętle, warunki, zmiennie, etc), spróbuj napisać cokolwiek prostego. Skonfiguruj jakieś środowisko, żeby zacząć pisać proste rzeczy. Sprawdź, czy sprawia Ci to przyjemność.

Ja się nie pcham w kosmetologię, bo się ch
a na tym znam. A jak bym chciał, to najpierw bym pomalował sobie swój pysk. Ale nie.. programowanie najlepsze, wejdę na wykop (czy jakieś forum), podadzą mi zajebistą technologię i miesiąc później będę ogarniał wszystko to, na co ludzie uczą się latami i zdobywają doświadczenie. Co trzecie pytanie na wykopie w dziale #programowanie to pytanie o to jak zacząć i co jest na topie...

#programowanie #gorzkiezale
  • 44
@marciner: Bo ludzie idą ślepo za tymi pustymi sloganami, które słyszą w koło i myślą, że zawód programisty jest jedyną receptą na szczęśliwe życie. Szybko się przekonają, że tak nie jest i zaczną szukać czegoś innego i tak to się toczy ;)
@zolwixx: Co masz na myśli "coś firmowego"? Wpis powstał dlatego, bo denerwuje mnie to, że setki ludzi rzucają się na tę robotę jak muchy na świeżą sraczkę. A później (przykładowo) sąsiadka mówi jaki to jej wnusio krzysio jest dzielny i zdolny, bo jest programistą, a krzysio #!$%@? strony kopiuj-wklej na wordpresie.

Czuję taki społeczny brak szacunku ze strony ludzi, którzy nie są związani z IT, ot co.
@marciner: aaa o to chodzi. No cóż. Im jesteś mądrzejszy, tym bardziej boli Cie to, że ktoś czegoś nie rozumie. Pojawia się chęć alienacji, z czasem dotyka brak akceptacji w społeczeństwie, a na końcu wszyscy mają Cię za wariata.

Biedny Einstein ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Bo widzisz, co mają powiedzieć lekarze, jak jeden odwala cuda, żeby uratować pacjenta, a drugi połowy rzeczy nie umie, drugą połowę naprawią
@potegaklamstwa: do programowania trzeba mieć predyspozycje. kasjerka z żabki może je mieć, ale nie musi, stąd może się ją uda czegoś nauczyć, a może nie. Możliwe, że po załapaniu podstaw nie była by już w stanie rozwinąć się bardziej, albo trwało by to taką ilość czasu, że było by nieopłacalne. Osobiście poznałem kilka antytalentów, jeden wybitnie wyróżniający się tak dużym zapałem jak i dużym brakiem wiedzy i logicznego myślenia. Uwierz mi,
To co polecasz dla początkujących programistów


@IMINT_WAR: A Weź sobie jeden z drugim wygeneruj klucz API jak już siedzisz na tym wykopie i przelicz sobie chociaż głupie statystyki twoich komentarzy, czy ulubionych.

Nie oszukujmy się 90% pytaczy którzy chca programowac bo somsiad mówił ze dobry hajs za siedzenie na dupie nic wiecej niż apki webowe nigdy w życiu nie napiszą, a podstawy działania komputera jak bitshift na pamięci to czysta abstrakcja
@marciner: @zakopiak:
Jak mnie nieludzko wkur*** te pytania ludzi, którzy z programowaniem mieli tyle wspólnego co kał z kauczukiem. Nie wiedzą co chcą, nie wiedza nawet czy chcą. Ustawili w weekend pralkę na delikatne tkaniny, 30 stopni z opóźnieniem o godzinę i przerodzili się w tytanów intelektu, Elonów Musków programowania AGD. "Ale ta praca programisty musi być łatwa, lekka i przyjemna" - pomyśleli. Zrobił później jeden taki risercz jakby się