Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Landlord w #uk od około dwóch miesięcy, mimo moich wielokrotnych próśb, miga się od niezbędnej naprawy hydraulicznej w mieszkaniu, które wynajmuję (umowa AST przez agencję). Jakie macie pomysły, aby go jednak zmusić do zainteresowania się sprawą? Wiem, że zgodnie z prawem mogę sam wynająć fachowca, który to zrobi a potem obciążyć landlorda. Jakie inne pomysły? @sorek co doradzisz?
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: wiem, że nie można ot tak wstrzymać rentu i szantażować landlorda, aby to naprawił. Prawo zezwala jednak samodzielnie, bądź z pomocą fachowca, naprawić usterkę a potem obciążyć landlorda. Nie uśmiecha mi się jednak inwestowanie własnych pieniędzy w to.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sorek: aha, i dom nadaje się do użytku, to nie jest usterka z kategorii poważnych, ale jednak istotna (niskie ciśnienie ciepłej wody w jednej z dwóch łazienek).
@skydancer: musisz pisemnie jeszcze powiadomic landlorda przed naprawa ze taka masz zamiar przedsiewziac i dopiero wtedy mozesz fachowca wynajac, nieplacenie rentu to najwiekszy blad i zaslyszana plotkka - nie wolno tego robic! Mam podobny problem co ty i tez wlasnie nie qiem co zrobic z tym fantem. Co gorsza - agencja chce to naprawic ale majstry nie potrafia znalezc problemu!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skydancer: musisz pisemnie jeszcze powiadomic landlorda przed naprawa ze taka masz zamiar przedsiewziac i dopiero wtedy mozesz fachowca wynajac, nieplacenie rentu to najwiekszy blad i zaslyszana plotkka - nie wolno tego robic! Mam podobny problem co ty i tez wlasnie nie qiem co zrobic z tym fantem. Co gorsza - agencja chce to naprawic ale majstry nie potrafia znalezc problemu!

@adriano30:

No to jesteś w trochę lepszej sytuacji. Wiem, że
@sorek: mam drugie zrodlo mowiace to co citizenadvice (ktore moim zdaniem jest zrodlem niepodważalnym)

Don't stop paying the rent or you could lose your home.

https://england.shelter.org.uk/housing_advice/repairs/rent_reductions_when_repairs_are_a_problem

Masz gdzies na papierze lub w necie parafke ktora poswiadcza to, co powiedzial ci ktos na kursie? Bo byc moze gosc po prostu nie wiedzial, a wprowadza ludzi w blad slowami, ktore nie maja pokrycia. Jesli poszedlbys do sadu i powiedzial „bo pan prowadzacy kurs
@adriano30 zależy od umowy, ale w 95% wypadków będzie to standardowe ast, a tam by zrobić section 8 notice trzeba mieć spełnione całą papierkową robote i dom musi być fit on purpose :) wszystko musisz spłacić oczywiście potem, ale nie jest to takie proste wyrzucić kogoś w takim momencie

To taka moja porada bo wiem jak wyrzucanie tenanta od strony prawnej (i praktycznej) wygląda więc to taka grey area o której mało