Wpis z mikrobloga

Potrzebuje kupic casualowa marynarke zeby zalozyc do chinosów, MOŻE jeansów.
na co zwrocic uwage przy takiej marynarce? Dopasowanie itd to wiadoma kwestia, bardziej mi chodzi o to jaki krój, materiał. ogólnie czego szukac.
Gdybyscie mieli jakis konkretny przyklad to bardzo bym prosil
#modameska #garnitur #kiciochpyta
  • 14
@babochka: tutaj to oczywiscie bede sie kierowal w strone slim fit, nawet skinny fit chociaz w sieciowkach troche przesadzaja z rozmiarami.
w sumie to zle sformuowalem pytanie, bo najbardziej przypalyby mi sie zdjecia gotowych zestawien z takimi wlasnie marynarkami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rahuza123: casualowe nie mająfaktury gładkiej tak jak galowe. Im gładsza i bardziej błyszcząca struktura materiału tym bardziej elegancki ubiór. MAteriał? NAjlepieł wełna ale nei tak gęsto i gładko szyta jak garniturowa marynarka tylko z wuczywalną strukturą materiału. Wyściółka powinna być z wiskozy najlepiej bo oddycha.

Często producenci dokonują zbrodni i w wełnie pakują poliestrowe podszycie....

Marynarka bawełna 100% będzie się strasznie mięła więc jak znajdziesz bawełnianą to tylko grubo szytej strukturze,
@Lorenzo_von_Matterhorn: w przypadku jeansow w gre wchodzilyby tylko jakies klasyczne, cos jak na zdjeciu.

@50HerbatGreya: @babochka:
w sumie to zarzuce konkretnie o co mi chodzi, bo o ile mysle ze cos w sieciowkach wybiore to musze miec wczesniej pomysl, a pustka w glowie. Zestaw bede skladal pod imprze rodzinna, komunia. Kompletnie odpada pełny garnitur, wiec mysle wlasnie o marynarce + poszetka, biała koszula i jakieś pasujące spodnie. Problem tylko
Pobierz
źródło: comment_hlQQCQ2Q4QvFq1gkNPc6fISJJKnaBdXf.jpg
@rahuza123: Służę pomocą!
Casualowa, uniwersalna marynarka powinna być zrobiona z:
- Granatowej (nie mega ciemnej, pomyśl o ciemnym niebieskim) albo szarej, matowej wełny, może być we wzór albo z wyraźnym splotem. Dodatek jedwabiu w porządku, lnu też ale będzie się gniotła
- Mieć miękką konstrukcję z małym wypełnieniem ramion (albo bez)
- Preferowanie szerokie klapy, nakładane kieszenie
- Na podszewce, pół albo ćwierćpodszewce z wiskozy/acetatu/cupro
- Być dobrze dopasowana do ciała,