Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanko. Zmieniam samochód (Skoda Octavia IIfl) na coś nowszego i szukam diesla (70km w 1 strone do roboty) ale coś mi to wyszukiwanie nie idzie.

Rozważam między Passatem B7, Fordem Monde, Toyota Avensis itp. Ale nie ukrywam, że pasi mi też wielkość Aurisa w kombi, albo i bez. Teraz zobaczyłem, że można mieć Citroena C4 z 2015 w moim budżecie.

A może wybrać Auris Hybrid? Sprawdza się to w trasach?

Budżet to około 45k. Problemem jest to, że szukam samochodu z fvat, więc duża część odpada :/

Druga sprawa, jak kupuję samochód na fvat i chcę go rozliczać w firmie, to zarejestrowany jest na mnie czy na moją JDG?
#kupautozmikro #samochody #motoryzacja
  • 21
@maciek30_pl: Toyota i VW to chyba najrozsądniejsze marki do wyboru. Avensis będzie bezproblemowe, ale Passata w tej cenie znajdziesz na pewno w bogatszej wersji. Tylko jak sam wiesz, szukamy jednego, a w końcowym rozrachunku bierzemy coś czego byśmy nie brali pod uwagę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@maciek30_pl: Bierz C4. Idealnie się to w trasie podmiejskiej sprawdza. Sam mam takiego jż 3 lata z 1.6HDi 92KM. Jeżdżąc do roboty 60 km w jedną stronę krajówką po miesiącu zszedłem ze spalaniem do 4,3 l/100km :). Do tego C4 ma na prawdę duży bagażnik. W porównaniach wychodzi nawet, że większy niż producent podaje. Dziś spakowałem do niego 4 opony 16 cali pionowo pod półkę.
Hybryda na trasę się nie nadaje.
@Gent: też tak zawsze myślałem, ale po obejrzeniu tego filmiku zacząłem się wahać. Szczególnie, że potencjalnie jest mniej awaryjny.

@high_hopes: Passata, tak jak wspomniał @lemansblue ciężko w tej cenie znaleźć w ogóle a co dopiero jakiegoś bogatszego :D

@sailor_73: rozglądałem się właśnie za Mondeo/508 ale jakoś się cykam tego Peugeota trochę. Wujek miał mondeo 2.0 140km od nowości zrobił 275k i jakoś nie było z nim żadnych problemów.

@
@maciek30_pl Peugeoty 508 bardzo udane samochody. Mam teraz na sprzedaz z faktura 308 SW 2.0 HDI 150 KM. A jak z zachodu C4 to juz zle? Przeciez te auta glownie sciaga sie z Francji bo tam ich jest po prostu najwiecej. Sam sprowadzam samochody i z zachodu sa w lepszych wersjach i w lepszym stanie a cenowo przy tej klasie wychodzi podobnie.
@maciek30_pl: musisz sam ocenić bo to wiesz dla jednego mało dla innego dużo, ogólnie C4 jak na kompakt ma bardzo duży bagażnik szczególnie jak porównasz do niemieckiej konkurencji z segmentu to wręcz ogromny.