Wpis z mikrobloga

Wkurza mnie ta manipulacja, fanatyczną ustawę o aborcji zrównano w mediach prawicowych do zabijania słodkich, uśmiechniętych dzieci z zespołem downa. U Pospieszalskiego mamy śliczne obrazki dzieci przytulających rodziców, uśmiechnięte malutkie dzieci i to że bestie chcą je zabijać. Szkoda że nie mówią o innych przypadkach, o deformacjach, o dzieciakach które przeżyją max 2 tygodnie w ciemności, bólu i strachu, bo ustawodawca sobie coś upieprzył, o strasznych chorobach typu płód arlekina, które matka ma urodzić, aby ktoś przypadkiem nie zabił downa...
Tak samo jak gadanie o zespole downa, pieprzenie o tym że te dzieci scalają rodzinę, że są super, szkoda że do studia nie zaprosili 100 kilowego 40 latka, którego 70 letnia matka musi ciągle myć i karmić, który potrafi nagle zacząć krzyczeć i obnażać się w autobusie pełnym ludzi...

Jak słyszę że ludzie mówią że spoko, że ludzie z zespołem downa mają firmy, pracują i są samodzielne, to trochę jak mówienie osobom z komornikiem, które mogą stracić dom że spokojnie, co się martwisz jest totolotek, są zdrapki.
#polityka #neuropa #4konserwy #aborcja
  • 41
@Lord6Infamous: To jest dla mnie jakiś kosmos, że ktoś każe urodzić się dziecku aby umarło w bólu i strachu, to jest tak popieprzone... Dla mnie rodzenie zdeformowanego dziecka które nie jest w stanie przeżyć to jest uporczywa terapia, a aborcja w takim wypadku to jest przerwanie uporczywej terapii i tyle.
Zresztą przecież takie dziecko robi na rodzicach taką wyrwę na psychice że ja #!$%@?, aborcja jest straszna, ale to jest jak
@Pepperek: zgadzam się z Tobą. Z w TV ktoś podał ładny przykład że często rodzice wiedzą że dziecko się urodzi np. bez płuc, czy tam z inną wadą której obecna medycyna nie umie wyleczyć i dziecko umrze w ciągu 7 dni od urodzenia (ale przynajmniej będzie można ochrzcić #!$%@? jego mać).
I taka matka chodzi w ciąży przez 9 miesięcy. Przez 9 miesięcy ludzie się jej pytają czy to będzie chłopczyk
@Crock92: Jak Biskup który mówił że rodzenie takiego dziecka zmniejsza traumę, tak bo #!$%@? urodzenie dziecka bez rączek z wyrwą w czaszce i świadomość że dziecko umrze niedługo, to nie jest skrajnie traumatyczne przeżycie, bo faktycznie przez te pare miesięcy które każą donosić to matka nie zwiąże się bardziej z dzieckiem, i w ogóle ta świadomość że prawie nosi trupa i ktoś jej to każe robić jest #!$%@? i fanatyczna.

Brakuje
@Pepperek: Kazdy kto mial do czynienia z dziecmi uposledzonymi psychicznie wie ze z tym sie nie da walczyc. Polowe osob z ktorymi tam bylem bym rozerwal za te powtarzajace sie glupie zarty i agresje z byle czego. To nie ich wina, to prawda ale 18 letni chlopak w ciele wielkiego karka, z mozgiem dziecka 4 letniego polaczonej z hormonami ktorych nie rozumie to dopiero obraz choroby. Takiego delikwenta ciezko powstrzymac w
@Pepperek: to jest ciezka sprawa, bo dziecko czasem sie rodzi zdrowe lub pomimo zlych rokowan wychodzi z choroby jakims cudem,. Sam znam jeden taki przypadek dziewczyny ktora miala nie przezyc pierwszego roku zycia. Dzisiaj jest w pelni sprawna i ma 24 lata.

To sa pojedyncze przypadki i moim zdaniem to nie ustawa powinna to regulowac tylko ludzie. To jest bardzo ciężki wybor zapewne dla kazdego rodzica. Ale tak chyba bedzie najlepiej,
W tym wątku poruszono sprawę trudną i moralnie złożona. A co z drugą strona medalu? Czasem lekarze się mylą i w trakcie ciąży okazuje się że dziecko jest zdrowe. Kto ma moralne prawo decydowania które dziecko jest w normie a które do aborcji? Czy rodzina inżynierów która wie że dziecko będzie w przyszłości miało słabe wyniki w nauce ma prawo zadecydować o zabiegu? A rodzina sportowców którzy dowiedzą się że dziecko nie
@BezDobry: oczywiscie nir mogło zabraknąć austryjackiego malarza. Bo jak tu poruszać jakikolwiek problem społeczny XXI wieku bez niego?
Co ma #!$%@? wydajność w sporcie czy wygląd do życia pelnego cierpienia i konieczności dozywotniej opieki?
@Pepperek: głos rozsądku na Mirko :) Ja bym za nic nie chciał mieć dziecka, które samo sobie w życiu nie poradzi. Na szczęście są kraje mądrzejsze od naszego, ale w XXI wieku uprawiać turystykę aborcyjną w ramach chorej ideologii innych ludzi to dość dziwna sprawa. Co mnie obchodzi, czy somsiad chce mieć dziecko (zdrowe czy nie). Aborcja na życzenie do określonego momentu ciąży powinna być dostępna dla wszystkich i tyle. A