Wpis z mikrobloga

#komputery #laptopy

Kilka klawiszu mi szwankuje. Nie działąją albo zeby zadziałały musze się namęczyć. Jakiś pomysł co się stało? Nie chce rozkręcać laptopa bo bym musiał rozbierać całą obudowe a ma głupawe zatrzaski, których nie umiem otworzyć.

Czy da sie zdjąć przycisk sam od klawiatury ( wyspowa) nie uszkadzając zapięcia? Kiedyś odkurzając wyrwałem jeden a potem przyczepiłem, niemniej nie wiem jak to odczepić by nie rozwalić.
  • 3
@50HerbatGreya:
1. wiele laptopów ma na youtube "disassembly" albo "replace keyboard" + nazwa modelu. Nazwa modelu w miarę ogólnie, czyli np. Dell 5590 a nie Dell S025L559015PL.
2. zatrzaski otworzysz albo specjalnymi otwieraczami (u chińczyków za grosze, zwykle poniżej dolara za komplet), albo - co ja lubię - uzywasz do tego niepotrzebnej karty (takiej jak płatnicza/lojalnościowa/payback/itp) - karta zwykle jest odpowiednio wąska i sztywna, by wpakować ją na siłę w szczelinę
@50HerbatGreya: 4. na allegro mozna kupic klawiatury do wielu laptopów - czasem oryginalne, czasem "niezależnych producentów". Te drugie - w niektórych modelach - kosztują nawet niecałe 50zł. Oryginały raczej w zakresie 90-250zł, zależnieod modelu lapka.