Wpis z mikrobloga

@sorhu już żałuję że to zrobiłam xD ale nie spieszy mi się ze sprzedażą więc mogę poćwiczyć na niektórych swoje umiejętności negocjacyjne, a nuż się uda :p
@nicari: Ja zwykle im odpisywałem, że cena jest w opisie oferty. Nie wiem czego oni oczekują - że jak zapytają o cenę, to się okaże mniejsza? W takim razie po co jest ta podana w ogłoszeniu? Dodam tylko, że to nie jest wyłącznie polskie januszowanie - miałem w Danii identyczne przygody, dokładnie takie same pytania i podejście.
@ms93 zastanawiam się co tacy ludzie mają w głowie. Że dla picu cenę się podaje? ;s a może po prostu zwykły brak umiejętności negocjacji.
@nicari: Też się nad tym zastanawiałem przy każdej takiej "procedurze negocjacji", ale nigdy nie doszedłem do sensownych wniosków. To jest chyba podobnie nie do zrozumienia jak potrzeba stania w ścisku przy drzwiach w autobusie, gdy 2m dalej jest pusta przestrzeń, a dana osoba jedzie jeszcze 20 minut tym autobusem i nie planuje zaraz wysiadać.
@nicari: robisz to źle. Sie wystawia rower jako "za darmo", w nagłówku się wpisuje tylko słowo "sprzedam" (nic więcej!), w opisie piszesz tak: "spszedam rower nie Giant, Trek, Scott, BMW, Mercedes, Fiat, dwa razy jeżdżony, cena 700zł". Te 200zł to do stargowania dla januszybiznesu. I wtedy od razu widać, że olxowy profesjonalista sprzedaje :)
@nicari
Moja historia.
Wystawiłem kiedyś laptopa za 300 zł. Miałem masę telefonów. Każdy pytał jaka cena i czy ją obniżę. Ja odpowiadałem, że nie, że sprzedaję za 300 zł, jak w ogłoszeniu.
Miałem kilkadziesiąt telefonów i wiadomości. Nikt nie kupił.
Jakiś czas później wystawiłem tego samego laptopa za 400 zł. Pierwsza osoba, która się ze mną skontaktowała, kupiła go za 350 zł.
Wnioski wyciągnij sama.
@sorhu ja generalnie chciałabym sprzedać ten rower za 400-450 zł, cena która podałam jest nieco wyższa, ale najpierw to oczekuję, że ktoś złoży kontroferte ^^
@nicari: I po co Ci ta opcja do negocjacji, myślisz że ktoś da 600? I tak 90% ludzi będzie sępiło o obniżkę, więc wystaw za to co chcesz + 50-100 złotych więcej i tyle.