Wpis z mikrobloga

Drodzy koledzy z #neuropa czy przeszkadza wam, ze PO zaczyna manipulacje w wyborach? Czy to jest ok, a podniesiecie dopiero kwik jak pis zacznie manipulowac? @kempes @pk347 @lakukaracza_ @adam2a @Andreth @PafnucyMaj @Goofas czy kto tam ma dzisiaj u was dyzur. Z gory przepraszam jesli urazilem kogo moim zawolaniem i prosze w takim wypadku o dodanie na czarna liste. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,radni-zmieniaja-okregi-wyborcze-aktywisci-wytna-male-komitety,255354.html
#polityka
  • 22
@lekkonieobecny: To nie jest takie proste. Też na początku uwierzyłam Mencwelowi, ale to naprawdę jest nie jest czarno-białe. Polecam analizę tutaj: https://obywatelerp.org/populisci-i-pragmatycy-w-warszawskim-samorzadzie/

Mencwel ma rację – ilość okręgów wyborczych wzrosła. O trzy. Z 75 w wyborach z 2014 do 78 teraz, co nie jest wzrostem znaczącym. To jedna z miar przesady w oburzeniu Mencwela. Ale w wyborach z 2010 roku było tych okręgów 70. Więc trend nie jest nowością, trwa od
Ty tez nie wiesz.


@Andreth: nie wiem ale się domyślam :D
wiara w to że na kilka miesięcy przed wyborami zmienia się okręgi wyborcze przypadkiem i nie ma to nic wspólnego z nadchodzącym starciem wydaje się słabo uzasadniona. Jakby to było np z obowiązywaniem od jeszcze kolejnej kadencji to może, ale jak to ma działać od razu to widzę tu tylko interes partyjny. Co korzystne to takie gierki raczej kończą się
@lekkonieobecny: po pierwsze jeżeli to zablokuje PiS-owi dojście do władzy w stolicy i innych miastach, nie specjalnie mi to przeszkadza.
Po drugie mam ogromny problem z tymi wszystkimi ruchami miejskimi. Byłem nawet na paru spotkaniach we Wrocławiu z takimi organizacjami i sam za bardzo nie wiem po co oni w ogóle startują? Nie maja absolutnie nic do zaoferowania. Jeden ruch - mniej smogu...spoko ale co dalej? Kolejny, mniej samochodów więcej ścieżek
Z tego co się orientuje to robią to zgodnie z prawem.... uwaga teraz będzie zwrot akcji.... który uchwaliło PiS. Gdyby nie zmiana ordynacji wyborczej nie byłoby takiej możliwości.


@lakukaracza_: ahahhahahahahahha co za obłuda. LEGALNIE MANIPULUJĄ OKRĘGAMI WYBORCZYMI. XD
To jest właśnie esencja przekazu opozycji. Zbudować sobie rzesze fanatyków, którzy przyklasną wszystko w obawie przed...!
Demokracja? Kij tam? PRaworządność? Kij tam. To tylko frazesy używane w wojnie przeciw wrogowi. Nas to nie