Wpis z mikrobloga

Ale mnie wkur... ten #blogomotive z rana.
25k pln na serwis w 13letnim aucie za 25k.

No dobra, ale policzccie ile z tych napraw to czyste FANABERIE?

Pranie za 700
Sprezyny obniżajace
Wydechy
Dystanse
Itd
Połowy z tego pewnie nie trzeba było w ogole robić.

Do tego serwisowanie auta w aso, które podnosi ten koszt o 150%.

Kurde, ten film był niepotrzebny, narobił marce bardzo złej reklamy i utrwalił stereotyp jakoby bmw było bardzo drogim w serwisowaniu aucie.

Jak ja kupiłem e46 to założyłem sobie że chce nim pojezdzić 4 lata i mi korozja nie straszna ani zawieszenie, które pewnie sie z czasem zużyje. A po co typ wymieniał cała klape tylną jak mu sie pojawił mały burchel? Nie rozumiem. To nie to e91 jest problematyczne, tylko jego własciciel, który te problemy wyszukuje na siłe.

A sam recenzent blogomotive, tu w ogole nie skomentuje, wydał 5k za wymiane klocków w aso, jak można to było zrobić u janusza za 500.

Po co? Po co robić takie filmy? Nie ma górnej granicy, jeśli chodzi o to ile ktoś chce włożyc w auto, tylko po co sie tym chwalić i siać ferment?

#motoryzacja #samochody #bmw
daeun - Ale mnie wkur... ten #blogomotive z rana.
25k pln na serwis w 13letnim aucie ...
  • 42
@daeun: No przecież Autor filmiku wyraźnie się naśmiewa z tych wszystkich remontów. A łatanie u Janusza po taniości to typowa polska mentalność, czyli jedymy na zasadzie dopóki nie stuka to problemu nie ma. Bo na #!$%@? robić jak jedzie i nic nie odpada xD A właściciel tego BMW widać że miał fantazje wymienić wszystko tak żeby mieć cacuś elegancuś jak z salonu, tylko go koszty przerosły.

Po co? Po co robić
@MaddoxX1911: a to niby do droższego auta nie będzie musiał dokładać?
https://www.facebook.com/blogomotive/photos/a.148991341802912.22874.148986958470017/1624084480960250/?type=3&theater czytaj komentarze - samochód sprawdzany przez AutoDNA - ile to warte nie wiem, ale wysłanie takiej firmy na miejsce to więcej niż robi 90% ludzi przy kupnie.

Już nie jednego znajomego mialem, co nawet mimo dużej wiedzy o samochodach, szukaniu auta przez pare miesięcy i trzepaniu przy kupnie dołożyli w rok np. 5-10 tys zł.

Ten typ popłynął za
@Nolej no chyba aso bo ceny zaporowe, pozatym blogomotive cały czas wspomina że w aso to tyle i tyle i kupił na alllegro, mowił ze własciciel robił uszczelki drzwi w aso i wydał , 800 zł xD za tyle to #!$%@? by nowego morświna kupił i latał jeszcze rok bokiem po ciechanowie xD
@daeun: Sraso, normalne ceny. Przejrzyj sobie tag #betafaszysty tam miał e39 i był post ile chcieli za remont samego zawieszenia w starym gruzie. Chcesz mieć dobrze zrobione to robisz na drogich zamiennikach albo OEM i spokój na lata. Zawsze mnie #!$%@? jak janusze kładą najtańsze chińczyki, a potem kwik za rok że, tyle wymienił i dalej gówno. Auto premium to i ceny części premium, jak chcesz cebulić to kup sobie starą
@daeun: ale #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie odbieraj tego personalnie tylko widzę, że nie znasz statystyk serwisowych. 30% wszystkich starych aut jest serwisowana w aso. #!$%@? 30% za 10 letnie i starsze auta. Przejrzyj też co się dzieje czasem na głównej, jak to ludzie płaczą ze utrzymanie auta jest drogie a z ASO nie chcą zrezygnować.

A serwis BMW jest droższy niż w każdym innym aucie.
@MaddoxX1911: no to co miał kupić i za ile? Tylko mówmy oczywiście o aucie w podobnym klimacie, a nie o 2-letnim Tipo.
@Eternit_z_azbestu: ale u niego z e39 sytuacja była IMO całkiem podobna - on serwisował w PIM, a według moich standardów oni są naciągaczami.
I tu nie chodzi o montowanie chińczyków, ale o to, że niektóre serwisy namawiają do zrobienia niepotrzebnie kilku części więcej, chcą robić tylko na dobrych