Wpis z mikrobloga

#oc #szkoda #ubezpieczenie
Siema Miraski. Miałem małą stłuczkę ostatnio, z mojej winy niestety. Szkody niewielkie, ale zgłoszone, także czekają mnie konsekwencje. I tu pojawia się pytanie: jak mocno ubezpieczyciel mi potrąci przy wykupie następnej polisy? Internet raz mówi +50% do podstawowej stawki, a innym razem już jest to 10%. Nie ukrywajmy, kazdy lubi swoje pieniadze i nie chce ich za duzo tracic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
@sabalboiiii: ciężko oszacować. Bo po pierwsze każda firma inaczej patrzy na szkody, a po drugie to kto wie jakie ceny ubezpieczeń będą za jakiś czas, albo nawet za rok. No i polityka danej firmy też czasami się zmienia.
Póki co czekaj na wznowienie.
@sabalboiiii: dokładnie :D trzeba się wstrzymać! jeden potrąci 10% inny 15% itd. Nie stresuj się tymi zniżkami, będziesz musiał poszukać w wielu miejscach i wybrać najtańsze OC :) może być tak, że ten co potrąci np. 20% będzie miał dla Ciebie lepszą składkę, niż ten co zabierze 10%. Jak będzie kończyło Ci się obecne ubezpieczenie, to podbijaj, będziemy liczyli różne towarzystwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mfind: a jeżeli współwłaścicielem jest mój ojciec mający -60% zniżek to jego zniżki też się wyzerują i zamiast powiedzmy moich aktualnych 1200 wyjdzie ponad 2k? Aktualnie jest uwzglednione -60% ojca +50% za mój wiek i +20% za prawo jazdy krocej niz 3 lata
@sabalboiiii: Nie ma czegoś takiego, że zniżki się zerują. Po jednej szkodzie jest to zazwyczaj około 10% w dół, więc zamiast 60% może mieć 50% zniżek. Ale tak jak wcześniej wspomniałem, zależy to od TU, w którym będziesz wyliczał składkę. Twoje "zwyżki" za wiek i prawo jazdy nie mają wpływu na te zniżki za historię ubezpieczenia. Jest to oddzielna kwestia (tak samo zależy od TU).