Wpis z mikrobloga

Wady płodów - dlaczego czasami aborcja jest błogosławieństwem

Patolodzy na klatce tym razem w oko.press. Aborcja nigdy nie jest łatwą decyzją ale pewne zespoły wad wrodzonych znacznie ułatwiają wybór. Nie powinno się zmuszać kobiety do donoszenia ciąży, która zakończy się urodzeniem dziecka z mózgiem poza czaszką, które umrze w ciągu kilku dni cierpiąc przy tym niemiłosiernie. Przeciwnicy aborcji gloryfikują torturowanie matek zmuszanych do donoszenia tego typu ciąży stawiając swoje ideologiczne zboczenie wyżej niż wybór kobiet, które miały nieszczęście poczęcia dziecka, które nigdy nie będzie żyło.

Oczywiście kolekcja drastycznych zdjęć - jak to u patologów. Ale są one zakryte, więc jeżeli nie klikniecie - nie musicie ich oglądać. Doskonała lektura poglądowa nie tylko do dyskusji na temat aborcji ale choćby po to, żeby zobaczyć jak krucha jest granica między zdrowym dzieckiem a płodem bez szans na przeżycie.

#medycyna #polityka #neuropa #nauka #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama

Rys. Narodziny dziecka powinny być okazją do szczęścia - jednak restrykcyjne prawo aborcyjne skazuje część kobiet na to, że to co powinno być szczęśliwym momentem staje się wieloletnią traumą.
Pobierz
źródło: comment_sTySdzPiHNEZh2tmpc2cavTnGDIPOjhN.jpg
  • 24
@Sierkovitz >Przeciwnicy aborcji gloryfikują torturowanie matek zmuszanych do donoszenia tego typu ciąży stawiając swoje ideologiczne zboczenie wyżej niż wybór kobiet, które miały nieszczęście poczęcia dziecka, które nigdy nie będzie żyło.

Stary, ja rozumiem, że się nie zgadzasz ze zwolennikami zakazu aborcji, ale ten fragment to harda manipulacja i propaganda. Nikogo nie cieszy cierpienie psychiczne kobiet. Tylko niestety obecnie prawo jest furtką dla uśmiercania dzieci, które mogą żyć i funkcjonować w społeczeństwie.
@dr_zajac To ciekawe, nie widzialam na liście zespołów wad, ktore w razie przeżycia kilku dni nie wymagałyby specjalnej troski służby zdrowia, państwa lub podejmującej trud opieki rodziny.

To jest psychiczna tortura- nie mieć w tych przypadkach wyboru. Inaczej twierdzą tylko ci teoretycy, którzy nigdy nie mieli z tym styczności.

Obrzydliwe, ze sa w tym kraju ludzie, chcacy decydować w tak dramatyczny sposób o życiu innych.
@Wjolka No jasne, że wymagają, ale to nie jest powód, żeby je uśmiercać.

No ja też uważam, że to obrzydliwe - zwłaszcza jeśli mówimy o nienarodzonych dzieciach, które od zdrowych różni to, że będą mieli ciężej w życiu. Łożymy na operacje psów, kotów, wykupujemy konie z rzeźni, a dzieci z zespołem Downa chcemy wyrzucić do kosza, bo tak wygodniej? To jest dopiero obrzydliwe. Aborcja jest również traumą dla kobiety.
@Wjolka Jak zwykle w dyskusjach że zwolennikami aborcji, doszliśmy do momentu, kiedy trzeba pojechać po osobie albo sprawić, żeby się poczuła głupio. Moim zdaniem świadczy to o tym, że już nic mądrego do powiedzenia się nie ma. Otóż takie pseudoargumenty na mnie nie działają i fakt, że nie zajmuję się na codzień takimi dziećmi absolutnie nie czyni mnie jakimś niezdolnym do zabierania głosu w debacie. Żyjemy w systemie, którego fundamentem jest swobodna
@dr_zajac Latwo jest mówic o czymś, z czym nie miało się nigdy styczności. Spora szansa, ze gdyby problem dotyczyl ciebie lub kogos z twojej rodziny twoje poglady zmienilyby się diametralnie i nagle optowałbyś za tym, by decyzja o podjęciu trudu wychowania takiego dziecka nalezala do matki, a nie jakiegos randoma z internetu ktory nie przyłoży do tego ręki.
Nie wspominam nawet o cierpieniu dzieci z innymi wadami, które żyją kilka dni bez
@basketm Stać nas na leczenie rzesz alkoholików, to i stać nas na dzieci.
@Wjolka Twoje argumenty można streścić w ten sposób 'aborcja to normalna rzecz, aborcja jest ok, pozwólmy przerywać ciąże, bo jest ciężko'. To ja zadaje pytanie: skąd moralne prawo do odbierania dziecku z wadą genetyczną prawa do życia, które jest przyrodzonym prawem każdego człowieka? W imię czego sobie to uzurpujemy? W imię wygody? Estetyki? Zdrowia psychicznego? Uważam, że żadne z
@dr_zajac: Pomijająć fakt, że alkoholicy do śmietnika i uważam, że nie powinno się ich leczyć tylko utylizować to oni prawdopodobnie chociaż w malutkim stopniu wpłacili coś do budżetu.
Super leczenie skoro dzieciaki skazane są na życie w łóżku i jedzenie przez sonde? Nie poprawi się im. Nie wstaną magicznie z łóżka, nie pójdą do szkoły ani do pracy.
@dr_zajac

skąd moralne prawo do odbierania dziecku z wadą genetyczną prawa do życia, które jest przyrodzonym prawem każdego człowieka?


Stąd, ze jestesmy istotami myślącymi, w imię humanitaryzmu.
Przedkladasz zycie nienarodzonego plodu które przezyje kilka dni w mękach, gdy zostaloby pozostawione bez opieki medycznej nad zycie dwojga doroslych ludzi i ich rodzin. Coza koszmar.

Taki zakaz nie zmniejszy liczby wykonywanych aborcji przez obywatelki Polski. Przypuszczam jednk, ze zwiększyłby liczbę samobojstw i przypadkow ciezkiej
@pan_sting Aha, czyli dzielimy życie na lepsze i gorsze. No ja uważam to za z gruntu rzeczy fałszywy pogląd.
@Wjolka Jakieś przesłanki na potwierdzenie tej tezy? No mi mój umysł podpowiada, że nie ma czegoś takiego jak bardziej i mniej wartościowe życie. A z humanizmem dzielenie życie na lepsze i gorsze nie ma nic wspólnego. Nazywaj rzeczy po imieniu - to jest eugenika.
@Aster1981 Możesz nazywać to jak pięknie chcesz i ukrywać
@dr_zajac: Ale mnie triggerujesz chłopie XD Oni przynajmniej mają szanse to odpracować. Zresztą nie widzisz różnicy między dzieckiem który będzie skazany na 'życie' w pokoiku, na rurach, karmionym przez sonde, a zdrowym dzieciakiem który złamał ręke, jest poparzony czy cokolwiek?
Pomijam już syzyfową prace jaką będzie wykonywał przy takim dziecku personel...

+
obciążenie psychiczne i fizyczne rodziców. Powodzenia.
@basketm Stary, ale wiele tych dzieci nigdy tego nie odpracuje w podatkach. Ja Ci tylko staram się pokazać, że to się już dzieje: łożymy masę pieniędzy na ludzi, który nigdy nic nie wpłacą i tylko się na nich łoży. Ty uważasz, że należy takie dzieci zabijać, a ja wręcz przeciwnie. Uważam, że stać nas na to jako społeczeństwo.